WRC: Sebastien Ogier odrzuca ofertę Toyoty

Autor: | 29 listopada 2016

Sebastien Ogier zdecydował, ze nie będzie jeździł dla zespołu Toyoty. Fiński portal urheilulehti.fi poinformował, że Francuz negocjuje obecnie z M-Sportem.

Należało się spodziewać takiej decyzji czterokrotnego mistrza świata. W ubiegłym tygodniu testował Yarisa WRC i nie był zadowolony z tego auta. Były problemy z zawieszeniem samochodu i jego wydajnością. Po kilku dniach przyleciał do Walii, by jeździć nową Fiestą RS i okazało się, że ten pojazd jest konkurencyjny.

W M-Sporcie Sebastien może liczyć na mniejszą pensję, ale nie to jest dla niego najważniejsze. Francuz chce być po raz piąty mistrzem świata i nawet roczne pobory w wysokości 10 milionów euro nie były w stanie go przekupić. Na szczęście w Rajdowych Mistrzostwach Świata pieniądze nie są wartością najwyższą, tutaj nadal ważny jest sport. W związku z tym należy spodziewać się, że w przeciągu kilku najbliższych dni Ogier i Malcolm Wilson ogłoszą podjęcie współpracy.

Francuz chciał być uczciwy wobec Toyoty i nie blokował miejsca. W takiej sytuacji wydaje się, że dla japońskiej ekipy będzie jeździł Jari-Matti Latvala. Nie wiadomo jeszcze, czy i gdzie miejsce znajdzie Andreas Mikkelsen.