WRC: Suninen z programem startów Fiestą 2017

Autor: | 10 stycznia 2017

Teemu Suninen w tym sezonie ma wystartować w trzech rundach mistrzostw świata za kierownicą Forda Fiesty WRC 2017. Oprócz tego Fin w barwach M-Sportu rywalizować będzie w WRC-2.

Drugi zawodnik ostatniego sezonu drugiej kategorii światowego czempionatu ma zadebiutować w aucie WRC najnowszej specyfikacji podczas Rajdu Polski, a później pojawi się też w Finlandii. Nadal toczą się rozmowy o trzecim starcie Teemu, być może debiut nastąpi jeszcze wcześniej, bowiem możliwą opcją jest jego występ w czerwcu na Sardynii. Wszystkie te starty odbędą się przy wsparciu M-Sportu, który postanowił wziąć Fina pod swoje skrzydła.

Program Suninena uzupełniają też występy w WRC-2. W planach zawodnika jest pięć startów w tej kategorii. Swój sezon rozpocznie w Szwecji, a potem pojedzie też na Korsyce, w Portugalii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Również w tej klasie Teemu będzie rywalizował w barwach brytyjskiej ekipy. Co oznacza spore zmiany dla Fina, bowiem dotąd startował Fabią R5 z Teamem Oreca, a teraz przesiądzie się do Fiesty.

Teemu Suninen już nie może doczekać się współpracy z czterokrotnym Rajdowym Mistrzem Świata Sebastienem Ogier, który od tego sezonu będzie zawodnikiem M-Sportu. A jego głównym celem w sezonie 2017 będzie zdobycie tytułu w WRC-2.

– Moim celem na ten sezon jest poprawa ubiegłorocznego wyniku, czyli drugiego miejsca. To będzie spore wyzwanie, ale mając większe doświadczenie czuję się na to gotowy – powiedział Suninen.