WRC: Toyota interesuje się Ogierem i Latvalą

Autor: | 3 listopada 2016

Tommi Makinen, szef Toyota Gazoo Racing w wywiadzie dla MTV Sport powiedział, że jest zainteresowany zakontraktowaniem Sebastiena Ogiera i Jari-Matti Latvali, którzy po Rajdzie Australii zakończą współpracę z Volkswagenem.

Dla Fina przejście do Toyoty może być bardzo dobrą okazją, bo mógłby wreszcie stać się kierowcą numer 1 w zespole. A tak może stać się dlatego, że Sebastien wyraźnie skłania się w kierunku Citroena. Wydaje się, że jedynym problemem jest ewentualne zwolnienie z kontraktu Stephane’a Lefebvre lub Craiga Breena, bowiem Yves Matton, szef ekipy z Wersalu nie ukrywa, że ma zamiar negocjować z Francuzem. Nie jest wykluczone, że takowe rozmowy już się odbywają.

– Trzech czołowych kierowców pozostało bez kontraktów. To pewne, że każdy z nich może znaleźć miejsce w WRC. To jasne, że jestem nimi zainteresowany. Mamy podpisaną umowę z Juho Hanninenem i uzgodnione warunki z dwoma innymi zawodnikami, ale nic jeszcze nie zostało podpisane. Teraz kształtujemy nowy zespół, a to nie jest pozytywne. Obserwujemy sytuację i jeśli stworzy się szansa to przejdziemy do działania. Ogier i Latvala to najszybsi kierowcy, a my jesteśmy z nimi w kontakcie i zdziwię się, jeśli nie będą zainteresowani – powiedział Makinen.

Fin wypowiedział się również na temat wycofania się Volkswagena z cyklu. Twierdzi on, że rajdy były dobrym narzędziem marketingowym dla niemieckiej firmy, jednak wszystko upadło przez Dieselgate.

– Zawsze jest lepiej, kiedy w mistrzostwach świata startuje więcej fabrycznych ekip. Zaangażowanie niemieckiego producenta było bardzo dobrą rzeczą. Dla Volkswagena rajdy były narzędziem marketingowym, jednak w firmie pojawił się problem związany z emisją spalin – dodał.