Fot. Autosport International Show


Zespoły WRC zaprezentowały swoje rajdówki

Autor: | 11 stycznia 2018

Zespoły startujące w królewskiej kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentowały swoje samochody podczas Autosport International Show w Birmingham. Kolejny sezon WRC zapoczątkuje Rajd Monte Carlo, który odbędzie się w dniach 25-28 stycznia.

M-Sport

Ekipa M-Sportu nawiązała większą współpracę nie tylko z Ford Performance, ale też z Red Bullem. Dzięki temu producent napojów energetycznych znajdować będzie się nie tylko na Fieście Sebastiena Ogiera/Juliena Ingrassii, ale też duetu Elfyn Evans/Daniel Barritt.

Fot. M-Sport World Rally Team

Hyundai

Team z Alzenau nie zmienił wizualnie swojego i20 Coupe WRC. Prace trwały głównie nad pakietem aerodynamicznym i zawieszeniem, co trudno uchwycić na pierwszy rzut oka.

Fot. Hyundai Motorsport

Toyota

Z kolei jeśli chodzi o Yarisa WRC, widać, że zespół mocno nad nim popracował. Samochód był mało zwrotny, co mocno utrudniało zadanie załogom w krętych rajdach. Teraz kształt trochę się zmienił, a przy tym pracowano nad aerodynamiką.

Fot. Toyota Gazoo Racing WRC

Citroen

Citroen C3 WRC w ubiegłym sezonie mocno zawodził i był po prostu niedopracowany. Od połowy roku, inżynierowie walczyli, by poprawić jego parametry, co mogło się udać, jeśli spojrzymy na końcówkę kampanii 2017. Wygląd jest bardzo podobny, ale forma ma być inna.

Fot. Citroen Racing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *