Fot. Orlen Team


BMW potwierdza: Robert Kubica weźmie udział w testach DTM

Autor: | 5 grudnia 2019

Robert Kubica weźmie udział w grudniowych testach debiutantów serii DTM na torze Jerez. Polak będzie jeździł w barwach zespołu BMW.

W trakcie weekendu w Abu Zabi Robert Kubica przyznawał, że po zakończeniu ścigania na torze Yas Marina czekają go intensywne dni. Polak stwierdził również, że w niedalekiej przyszłości powinien ponownie zasiąść w wyścigowym samochodzie. Ostatnie doniesienia sugerowały dołączenie do ekipy BMW w Jerez.

Dziś producent z Monachium poinformował, że Kubica pojawi się w Jerez i będzie bronił ich barw. Partnerem krakowianina w trakcie dwudniowych testów na hiszpańskim torze będzie Nick Yelloly.

– Chciałbym podziękować BMW za danie mi szansy w testach. Już nie mogę się doczekać tych jazd i poznania samochodu DTM z silnikiem turbo. Szukam wyzwań, a ta seria na pewno jest dla mnie czymś ciekawym – powiedział 34-latek po ogłoszeniu swojego udziału w testach niemieckiej serii wyścigowej oraz przymiarce fotela w modelu BMW M4 DTM.

Kubica miał już okazję przetestować samochód DTM. W 2013 roku jeździł w aucie Mercedesa, a kierownictwo niemieckiego producenta było pod wrażeniem czasów osiąganych przez Polaka.

Testy serii DTM przeznaczone dla debiutantów odbędą się w dniach 11-13 grudnia w Jerez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *