Fot. Robert Kubica Official


Oficjalnie: Robert Kubica pojedzie w Daytonie!

Autor: | 7 stycznia 2021

Robert Kubica poinformował, że w ostatni weekend stycznia weźmie udział w wyścigu Daytona 24H. Polak pojedzie w kategorii LMP2 i będzie dzielił samochód z trzema innymi kierowcami. Runda ta otwiera sezon serii IMSA.

Pojedzie dla ekipy High Class wraz z Ferdinandem Habsburgiem, Andersem Fjordbachem i Dennisem Andersenem. Będą dysponować autem Oreca-Gibson o mocy wynoszącej 600 koni mechanicznej. Cała akcja rozpocznie się tydzień przed wyścigiem, bowiem odbywać się będą treningi, a do tego po raz pierwszy rozegrany zostanie 100-minutowy wyścig kwalifikacyjny, który zdecyduje o ustawieniu samochodów na starcie w 24-godzinnej rywalizacji, który odbędzie się w dniach 30-31 stycznia.

Wyścig ten rozgrywany jest od niemal 60 lat. Jego miejscem jest słynny obiekt Daytona. Wykorzystywana jest blisko 6-kilometrowa nitka, która łączy słynny owal z częścią drogową. Mamy tu bardzo mocno nachylone łuki, więc Robert spotka się ze sporym wyzwaniem, jakim będzie nie tylko nowy samochód, ale też niestandardowy tor.

– To dla mnie nowe wyzwanie i doświadczenie, ponieważ w przeszłości skupiałem się głównie na wyścigach sprinterskich. Wyścigi długodystansowe wymagają innego podejścia: dzielisz samochód z kolegami z zespołu, z którymi cieszę się, że podejmę to wyzwanie, a także nie mogę się doczekać, aby dotrzeć z nimi do mety tego wymagającego wyścigu. Samochód jest również nowy, ponieważ po raz pierwszy będę ścigał się samochodem ORECA LMP2, ale mam nadzieję na płynną zmianę, nawet jeśli dzielimy czas jazdy, abyśmy mogli skupić się na naszej pracy i przygotowaniach do wyścigu – powiedział Kubica dla Autosportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *