Fot. BMW Motorsport


Przedsezonowe testy DTM odwołane – zła wieść dla Roberta Kubicy

Autor: | 13 marca 2020

Fatalną wiadomość dla Roberta Kubicy przekazali organizatorzy DTM. Przedsezonowe testy niemieckich mistrzostw w Hockenheim nie dojdą do skutku. Oznacza to, że Polak nie będzie optymalnie przygotowany do swojego pierwszego sezonu w tej kategorii wyścigowej. 

Pierwotnie przedsezonowe testy Deutsche Tourenwagen Masters miały się odbyć na Monzy, ale w związku z zagrożeniem we Włoszech związanym z pandemią koronawirusa jazdy pod Mediolanem zostały przeniesione do niemieckiego Hockenheim. Testy na Hockenheimringu miały potrwać cztery dni (16-19 marca), czyli o jeden dzień dłużej, niż planowane przygotowania na Monzy.

W piątkowy wieczór organizatorzy serii DTM – ITR – poinformowali jednak o całkowitym odwołaniu przedsezonowych testów. Decyzja władz mistrzostw zyskała aprobatę dwóch producentów rywalizujących w serii – Audi oraz BMW.

– Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych jest dla nas najważniejsze. Ogólna sytuacja związana z koronawirusem, działania podjęte przez instytucje rządowe w Niemczech oraz troska o dobro uczestników sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu testów. Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że DTM i wiele innych sportów musi podejmować takie decyzje, ale to dla dobra wyższego – czytamy w oświadczeniu wydanym przez ITR, cytując dyrektora zarządzającego firmy – Marcela Mohaupta.

Decyzja o odwołaniu przedsezonowych testów DTM jest fatalną wieścią dla Roberta Kubicy. Polak w tym sezonie zadebiutuje w niemieckich mistrzostwach samochodów turystycznych i potrzebuje jak najwięcej czasu na zaznajomienie się ze swoim samochodem – BMW M4 DTM, a tymczasem anulowane zostają testy, które z pewnością by się przydały w lepszym poznaniu auta.

Organizatorzy DTM w wystosowanym oświadczeniu dodali, że są w stałym kontakcie ze swoimi partnerami i promotorami imprez, które mają się odbyć w tegorocznym cyklu. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to sezon 2020 zostanie zainaugurowany rundą w belgijskim Zolder, zaplanowaną na 24-26 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *