Fot. BMW Motorsport


Wakat w BMW – Bruno Spengler opuszcza DTM

Autor: | 17 grudnia 2019

Bruno Spengler opuści zespół BMW i przeniesie się do serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship, gdzie będzie bronił barw producenta z Monachium. Czyżby wakat miał uzupełnić Robert Kubica? 

Spengler spędził w DTM piętnaście lat. Przez ten czas jeździł w Mercedesie i BMW, a w 2012 roku, w barwach bawarskiej marki, zdobył tytuł mistrzowski. Łącznie wziął udział w 195 wyścigach niemieckiej serii wyścigowej aut turystycznych.

Kanadyjczyk francuskiego pochodzenia będzie ścigał się w wyścigach serii IMSA. Nadal będzie jeździł w barwach zespołu BMW. W styczniu wystąpi w 24-godzinnym wyścigu Daytona za kierownicą auta M8 GTE. Ponadto będzie pracował jako kierowca rezerwowy BMW w Formule E.

Wakat w BMW w DTM najprawdopodobniej uzupełni Robert Kubica. W ubiegłym tygodniu Polak wziął udział w trzydniowych testach młodych kierowców w Jerez i jeździł w barwach monachijskiego producenta. Spisał się bardzo dobrze, a jego postawa w trakcie testów w Andaluzji powinna pomóc szefostwu BMW w podjęciu decyzji o składzie na przyszły sezon.

Na tę chwilę jedynym kierowcą mającym zapewnione miejsce w BMW jest Marco Wittmann, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej minionego sezonu. BMW po ogłoszeniu rozstania się ze Spenglerem w DTM jednocześnie potwierdziło, że do ich programu startów w niemieckiej serii dołączy nowy kierowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *