Niepewna przyszłość Igora Waliłko

Autor: | 17 sierpnia 2016

Wiele wskazuje na to, że Igor Waliłko będzie zmuszony do wycofania się z kolejnych startów w Euroformule Open.

O całej sprawie za pośrednictwem portalu społecznościowego poinformował fanów sam Igor. Problem z kolejnymi startami jest związany z wycofaniem się potencjalnego sponsora z finansowania.

– Moi drodzy, z przykrością muszę Was poinformować, że mój potencjalny sponsor podjął decyzję o wycofaniu się z finansowania, w związku z czym kolejne starty w Euroformula Open 2016 stoją pod dużym znakiem zapytania – podaje Igor Waliłko.

Niepokojące wieści potwierdza również manager ds. PR, Magdalena Marzec-Mróz. – W związku z wycofaniem się potencjalnego sponsora dalsze starty w EFO są niepewne – informuje. – Nadal trwają negocjacje i rozmowy w sprawie pozyskania finansowania, jednak stoimy przed trudną decyzją związaną z dalszym udziałem w wyścigach w tym roku – dodaje.

Najprawdopodobniej zostanie kibicowanie

Jeśli faktycznie osiemnastolatkowi nie udałoby się wystartować w Austrii pozostanie mu kibicowanie.

– Nie wiem czy uda mi się wystartować w najbliższych wyścigach na Red Bull Ring, ale na pewno będę mocno kibicować każdemu z zawodników, którzy walczą tam o najlepszą pozycję – kończy polski kierowca.

Igor Waliłko zajmuje aktualnie ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 48 punktów. Drugi z Polaków, Antoni Ptak jest szósty. Do końca sezonu zostało jeszcze osiem wyścigów na czterech torach.