Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Traderzy na parkiecie NYSE, 12 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły w czwartek, ponieważ inwestorzy nadal przetwarzali komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella i oczekiwali kluczowych danych o zatrudnieniu.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average zyskały 48 punktów, czyli 0,15%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq-100 notowane były bez zmian.

Posunięcia nastąpiły dzień po tym, jak Powell powtórzył ostrzeżenie skierowane do ustawodawców, że Fed może podnieść stopy procentowe wyżej niż wcześniej oczekiwano. Zaznaczył jednak, że w sprawie marcowego spotkania nie zapadła żadna decyzja.

Inwestorzy czekają na dalsze informacje o stanie gospodarki, w piątek opublikowany zostanie lutowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się, że gospodarka USA dodała w lutym 225 000 miejsc pracy.

Niektórzy ekonomiści, w tym ci z Citi, spodziewają się pozytywnej niespodzianki w piątek w oparciu o styczniowy raport o wybuchu. Silny wzrost zatrudnienia oznacza złe wieści dla rynku, napisał strateg Alex Sanders w notatce dla klientów w środę.

„Ponieważ dobre wieści stają się złymi wiadomościami dla rynków, uważamy, że może to doprowadzić do dalszej wyprzedaży akcji i wesprzeć argumenty za dużym podwyższeniem zakładów” – powiedział Sanders.

Jak dotąd w tym tygodniu kilka raportów z rynku pracy sugeruje, że gospodarka trzyma się mocno pomimo kampanii podwyżek stóp procentowych banku centralnego, co potęguje obawy, że stopy procentowe mogą zostać podniesione na dłużej. ADP poinformowało w środę, że prywatne listy płac wzrosły o 242 tys., czyli więcej niż oczekiwano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *