Nieustanny atak ekip strażackich pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się pożaru dębu w pobliżu Yosemite w Kalifornii.

Hrabstwo Mariposa, Kalifornia – Pożar Oak Fire płonący w pobliżu Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii nadal rośnie, ale dzięki nieustannym atakom ekip strażackich z ziemi i powietrza jego rozprzestrzenianie się spowalnia.

Pożar dębu zmusił tysiące mieszkańców do opuszczenia domów, a płomienie zniszczyły co najmniej 55 budowli. Urzędnicy straży pożarnej twierdzą, że w budynkach znajduje się około 25 domów.

Jak oglądać Fox Weather w telewizji?

Najnowsze wieści o pożarze Oak Fire w Kalifornii.
(Pogoda Lisa)

Od wtorkowego popołudnia Oak Fire spalił 18 087 akrów i był ograniczony w 26%. CAL FIRE mówi, że ogień nadal płonie w kierunku północno-wschodnim.

Oak Fire zaczął płonąć w piątek po południu w pobliżu Midpines, a urzędnicy wciąż badają dokładną przyczynę pożaru.

Kalifornijski instytut wykorzystujący zwierzęta w celu zmniejszenia ryzyka pożaru

Gordon powiedział, że prawie 3000 strażaków pracuje nad powstrzymaniem Oak Fire, w tym 302 wozy strażackie, 82 buldożery i 24 helikoptery.

CAL FIRE powiedział, że do ognia podłożono 300 000 galonów wody, co pomogło załogom spowolnić rozprzestrzenianie się ognia.

Reporter Fox Weather Max Gordon powiedział, że cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jest to największy pożar w stanie.

„To najwyższy priorytet w Kalifornii. Tak więc uzyskujemy pełną siłę wszystkich zasobów Kalifornii i zasobów regionalnych” – powiedział szefowi batalionu CAL FIRE John Heckey w rozmowie z FOX Weather. „Więc mamy wszystkie silniki, wszystkie załogi ręczne, wszystkie samoloty, których potrzebujemy. To świetnie. W ostatnich latach mieliśmy pożary w całym stanie. A rywalizacja o zasoby jest trudna”.

Jak teren wpływa na zachowanie podczas pożaru

Podczas gdy tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych, niektóre nakazy ewakuacji zostały zredukowane do zaleceń przeciwpożarowych. Jednak urzędnicy powiedzieli, że w Sierra National Forest nadal trwają zamknięcia.

„To zamknięcie będzie wspierać bezpieczeństwo publiczne, utrzymując członków społeczeństwa z dala od niebezpiecznych miejsc spalania i umożliwiając gaszenie pożaru bez ingerencji publicznej” – powiedział CAL FIRE w aktualizacji.

Jak blizny po pożarach mogą mieć trwały wpływ

Dym z pożaru unosi się do sąsiednich stanów

Dym z Oak Fire widział zamglone niebo w niektórych częściach północnej Kalifornii. Według National Weather Service w Sacramento dym prowadzi również do złej jakości powietrza w Sierra Nevada.

Dym z Oak Fire wędrował setki mil na południe od Portland w stanie Oregon i na wschód do Winnemucca w Nevadzie. Smoke popłynie na północ do części Oregonu i Idaho.

Wyjaśnienie wskaźnika jakości powietrza

Pożar jest już największym pożarem tego roku w Złotym Stanie.

Ogólnie rzecz biorąc, od lipca do października są najbardziej ruchliwe miesiące pod względem działań przeciwpożarowych.

Kliknij tutaj, aby pobrać podcast Fox Weather Update

Nie zapomnij pobrać Aplikacja Fox Weather Śledź temperaturę w Twojej okolicy. The Bezpłatna transmisja pogodowa FOX na żywo Dostępne 24/7 na stronie internetowej i w aplikacji Ulubiona strona streamingowa. The Podcast o aktualizacji pogody FOX Zapewnia również informacje o pogodzie w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *