Oszałamiające zdjęcia Jowisza z teleskopu Jamesa Webba NASA

Komentarz

Oszałamiające zdjęcia wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ukazują Jowisza w nowej chwale.

Piąta w kolejce od Słońca Jowisz jest największą planetą w naszym Układzie Słonecznym – ponad dwa razy większą niż wszystkie inne razem wzięte. Według NASA, gdyby Ziemia była wielkości winogrona, Jowisz byłby wielkości piłki do koszykówki On mówi.

Teraz Teleskop Webba zarejestrował obrazy, które jeszcze bardziej szczegółowo pokazują jej gigantyczne burze, zorze polarne i słabe pierścienie.

„Nigdy nie widzieliśmy Jowisza w takim stanie. To niewiarygodne”. powiedział Astronom planetarny Imke de Pater jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. „Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że będzie tak dobrze” – powiedział Raport.

W ramach międzynarodowej współpracy De Pater obserwował Jowisza z profesorem Thierrym Fawcettem z Obserwatorium Paryskiego. Zdjęcia zrobione w lipcu zostały opublikowane przez NASA w poniedziałek została zaproszona Są to „Wspaniałe wieści z wielkiej planety”.

NASA opublikowała pierwsze zdjęcia Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

„To niezwykłe, że szczegóły Jowisza można zobaczyć na jednym zdjęciu, w tym jego pierścienie, małe satelity, a nawet galaktyki” – powiedział de Pater w oświadczeniu.

Teleskop za 10 miliardów dolarów nosi imię James E. WebbW latach 1961-1968 kierował amerykańską agencją kosmiczną. Teleskop zostanie wystrzelony w 2021 roku w ramach międzynarodowej współpracy prowadzonej przez NASA z Europejską Agencją Kosmiczną i Kanadyjską Agencją Kosmiczną.

W lipcu NASA Wydano pierwszy zestaw pełnokolorowych obrazów Dane z rewolucyjnego teleskopu ujawniły olśniewający kosmiczny pokaz zderzających się galaktyk i umierającej gwiazdy, która podbiła serca i wyobraźnię Ziemi.

Oba zdjęcia, złożone z kilku zdjęć Jowisza opublikowanych przez Webba w tym tygodniu, zostały wykonane przez teleskopową kamerę na podczerwień, która ma specjalne filtry podczerwieni, które pokazują szczegóły planety. Ponieważ światło podczerwone jest niewidoczne dla ludzkiego oka, obrazy zostały sztucznie pokolorowane, aby przełożyć je na widmo widzialne i wyróżnić cechy Jowisza, powiedziała NASA. Obrazy zostały przetworzone przez naukowca obywatela Judy Schmidt.

W przeciwieństwie do Ziemi, Jowisz nie ma stałej powierzchni, ale jest gazowym gigantem zbudowanym z wodoru i helu. Uważa się, że ma ten sam podstawowy materiał co gwiazda, ale nigdy nie urósł na tyle, by zapalić się. Ma wiele pierścieni, ale w przeciwieństwie do Saturna są one słabsze i wykonane z kosmicznego pyłu, a nie lodu.

W szerszym polu nowe zdjęcia pokazują Jowisza z jego słabymi pierścieniami i dwoma mniejszymi księżycami zwanymi Amaltheą i Atrastią.

„Ten jeden obraz podsumowuje naukę naszego Projektu Układu Jowisza, który bada dynamikę i chemię Jowisza, jego pierścieni i systemu satelitarnego” – powiedział astronom Fauchet.

Wybierz się w kosmiczną podróż po zdjęciach uchwyconych przez teleskop internetowy NASA

Jowisz, którego dzień trwa około 10 godzin, ma co najmniej 50 księżyców. The Cztery duże Io, Europa, Ganimedes i Callisto zostały po raz pierwszy zaobserwowane przez włoskiego fizyka Galileo Galilei w 1610 roku.

Zdjęcia uchwyciły również kultową Wielką Czerwoną Plamę Jowisza, która na zdjęciach wydaje się biała, ponieważ odbija światło słoneczne, mówi NASA. Wielka Czerwona Plama to w rzeczywistości burza większa niż Ziemia, która szaleje od wieków.

W pozornie odnowionej epoce eksploracji kosmosu NASA na początku tego miesiąca powiedział Zidentyfikował 13 kandydujących miejsc lądowania na Księżycu Ziemi, przygotowując się do wysłania tam astronautów w ramach programu Artemis.

Była to pierwsza misja, w której załoga powróciła na powierzchnię Księżyca od czasów Apollo w 1969 roku. Dodaje Pierwsza kobieta i osoba kolorowa, która postawiła stopę na Księżycu.

Tymczasem klip audio udostępniony przez NASA w ten weekend, który nazywa zremiksowanymi dźwiękami czarnej dziury, wywołał podziw. Dźwięk został zredagowany i wzmocniony, aby ludzie mogli go usłyszeć, ale NASA powiedziała, że ​​dźwięk emanujący z galaktyki oddalonej o 240 milionów lat świetlnych obala błędne przekonanie, że w kosmosie nie ma dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *