Amerykański sąd apelacyjny uchylił prawo imigracyjne w Teksasie

A Nowe prawo stanu Teksas upoważniające urzędników stanowych do zatrzymywania i deportowania imigrantów zostanie wstrzymane. Po podzielonym wyroku sądu apelacyjnego, który wydał pod koniec wtorku, stwierdził, że przepisy „znacznie ograniczają swobodę uznania federalnych urzędników imigracyjnych”.

Decyzja 2-1 ogłoszona przez Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Piątego Okręgu była następstwem sprzecznych orzeczeń w sprawie nowego prawa stanowego, które w zeszłym tygodniu na krótko zezwoliło na wejście w życie Sądu Najwyższego.

Sędziowie wezwali Sąd Okręgowy V do podjęcia dalszych działań w związku z prawem, a skład składający się z trzech sędziów sądu apelacyjnego tymczasowo zawiesił jego wykonanie i przeprowadził rozprawę w tej sprawie.

Panel wydał werdykt późnym wieczorem we wtorek.

Przedmiotem orzeczenia miałaby być legislacja stanowa znana jako Senat Bill 4 jest wstrzymane Sprawy o jego uchylenie trafiają do sądów.

Ten sam panel składający się z trzech sędziów z siedzibą w Nowym Orleanie zaplanował rozprawę na 3 kwietnia w celu przeglądu orzeczenia sądu niższej instancji z zeszłego miesiąca, który uznał ustawę za niezgodną z konstytucją i zablokował jej wejście w życie. W orzeczeniu tym sędzia okręgowy USA David A. Ezra, kandydat Partii Republikańskiej w Austin, powiedział, że ustawa ta w większym stopniu ingeruje w uprawnienia federalne w zakresie imigracji niż ustawa imigracyjna z Arizony, która została częściowo unieważniona przez Sąd Najwyższy w 2012 roku.

Republikanie z Teksasu pod przywództwem Grega Abbotta przeszli w zeszłym roku SB 4. To z władzami USA Został aresztowany Każdego roku granicę USA-Meksyk przekracza średnio 2 miliony migrantów Nielegalnie To najwyższy wynik, jaki Straż Graniczna kiedykolwiek odnotowała od objęcia urzędu Bidena.

Demokraci odparli, że Republikanie odmawiają przyjęcia ponadpartyjnej ustawy Senatu, która rozwiązałaby problem imigracji poprzez rozszerzenie egzekwowania prawa. Administracja Bidena oskarżyła Republikanów o zwlekanie z reakcją Były prezydent Donald Trump, twardogłowy w kwestii imigracji, potępił tę ustawę i jest kandydatem Partii Republikańskiej, który może rzucić wyzwanie Bidenowi w listopadowych wyborach prezydenckich.

Prawo Teksasu uznaje, że wjazd do stanu nielegalnie z innego kraju przez osobę obcokrajowską jest przestępstwem. Imigrantom oskarżonym o łamanie prawa może grozić do sześciu miesięcy więzienia, a osobom powracającym po deportacji grożą zarzuty popełnienia przestępstwa, a maksymalny wymiar kary to 20 lat więzienia.

Prawo upoważnia sędziów stanowych do nakazania deportacji do Meksyku. Jednak prezydent Andrés Manuel López Obrador powiedział, że jego rząd odrzuci wszelkie próby wysyłania migrantów do Meksyku przez urzędników Teksasu.

Prawo stanu Teksas zostało zakwestionowane w sądzie przez administrację Bidena w styczniu, a w zeszłym roku przez parę teksańskich grup non-profit i rząd hrabstwa El Paso.

Co najmniej jeden pozew został złożony przeciwko prawu stanowemu w imieniu organizacji społecznej Teksasu La Union del Pueblo Entero (LUPE) i czterech niezidentyfikowanych imigrantów, którzy twierdzą, że mogą legalnie przebywać w Stanach Zjednoczonych, ale mogą być celem deportacji na mocy prawa stanu Teksas prawo.

W swojej decyzji o zablokowaniu tej ustawy pod koniec wtorku Piąty Okręgowy Sąd Apelacyjny zauważył: „Przez prawie 150 lat Sąd Najwyższy utrzymywał, że władza kontrolowania imigracji – wjazd, przyjmowanie i wydalanie osób niebędących obywatelami – jest wyłączną władzą federalną Pomimo tej podstawowej zasady, [Senate Bill 4] Tworzy oddzielne, odrębne przestępstwa stanowe i powiązane procedury związane z nieuprawnionym wjazdem i wydalaniem osób niebędących obywatelami spoza stanu do Teksasu. W 50-stronicowym orzeczeniu stwierdzono, że „przepisy stanu Teksas dotyczące wjazdu i wydalenia również w znaczący sposób wpływają na swobodę podejmowania decyzji przez federalne władze imigracyjne”.

Prezydent George W. Decyzję napisała nominowana przez Busha prezes Sądu Najwyższego Priscilla Richman, a dołączyła do niej sędzia okręgowy Irma Carrillo Ramirez, nominowana przez Bidena do składu ławy federalnej.

W 71-stronicowym sprzeciwie sędzia Andrew S. Oldham, kandydat Trumpa i były główny doradca firmy Abbott, powiedział, że orzeczenie „oznacza, że ​​rząd jest na zawsze bezradny: Teksas nie może nic zrobić, ponieważ Kongres zrobił wszystko oprócz egzekwowania prawa poza federalnymi. Wszystko Kongresu nic nie znaczy”.

To rozwijająca się historia. Zostanie zaktualizowany. Williama Branikina i Ann E. Marimov przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *