Biuro Bragga oskarża Republikanów Izby Reprezentantów o „nielegalną ingerencję polityczną”

Komentarz

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Nowy Jork, Alvin Bragg, wezwało w piątek Republikanów Izby Reprezentantów do wycofania prośby o informacje związanej ze sprawą przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, ponownie odrzucając to, co określiło jako „nielegalną ingerencję polityczną” w toczącej się sprawie karnej.

W liście do trzech przewodniczących komisji Prasa po dokumenty i dowody Jeśli chodzi o sprawę Trumpa, Leslie B., główny radca prawny w biurze w Pradze. Dubec skarcił ich za wybranie „współpracy” z byłym prezydentem, obecnie oskarżonym. Wielka ława przysięgłych na Manhattanie przegłosowała w czwartek oskarżenie Trumpa po wysłuchaniu dowodów, że Trump zapłacił aktorce filmów dla dorosłych Stormy Daniels podczas kampanii prezydenckiej w 2016 roku.

Od piątku rano akt oskarżenia – wraz z konkretnymi zarzutami przeciwko Trumpowi – pozostał zamknięty. Na swojej stronie Truth Community Trump kontynuował serię ataków na Bragga w postach pisanych wielkimi literami i potępił oskarżenie.

„Jak nie macie wątpliwości, były prezydent Trump skierował zjadliwy atak na prokuratora okręgowego Bragga i zagroził w mediach społecznościowych, że jej aresztowanie lub oskarżenie w Nowym Jorku może wywołać„ śmierć i zniszczenie ”- napisał Dubec.

Dubec powiedział, że liderami GOP w Komisji Sądownictwa są Jim Jordan (Ohio); Brian Steele (Wis.) w zarządzie; i James Comer (Ky.) w Komitecie Nadzorczym – mogli wykorzystać swoje stanowiska, aby potępić te ataki i uszanować integralność wymiaru sprawiedliwości.

„Zamiast tego ty i wielu twoich kolegów zdecydowało się współpracować z wysiłkami pana Trumpa, aby zdyskredytować i zdyskredytować uczciwość wybranych prokuratorów i sędziów procesowych oraz stawiać bezpodstawne zarzuty, że śledztwo urzędu jest motywowane politycznie” – napisał Dubec. „Trzymaj się z dala od tych podżegających zarzutów, wycofaj swoją prośbę o informacje i pozwól, aby proces karny przebiegał bez nielegalnej ingerencji politycznej”.

Przedstawiciele Jordanii, Steele i Comer nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz w piątek.

Akt oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa to pierwszy przypadek oskarżenia byłego prezydenta. Oto jak się tu znaleźliśmy. (Wideo: Adriana Euro/The Washington Post)

ich List z 25 marca do biura w Pradze, przywódcy powiedzieli, że szukają dokumentów, ponieważ Kongres może rozważyć ustawodawstwo, które chroniłoby byłych prezydentów przed stanowymi dochodzeniami karnymi w sprawie „działań osobistych”. Dubec oskarżył ich o wymyślenie „bezpodstawnego pretekstu do ingerowania w pracę naszego biura”, uzasadnienia, którego przywódcy nie powołali się w swojej prośbie o surowce.

Jordan i inni prawodawcy GOP wysłali pierwszy List do Pragi z dnia 20 marca Żąda dokumentów i dowodów związanych z dochodzeniem. Żądanie pojawiło się po tym, jak Trump powiedział, że zostanie aresztowany w najbliższych dniach i wezwał swoich zwolenników do protestu.

W odpowiedzi na pierwszy list Jordana praskie biuro stwierdziło, że ich prośba „wkracza na terytorium bardzo wyraźnie zarezerwowane dla państw” – i że pojawiła się dopiero po tym, jak Trump „stworzył fałszywe oczekiwania, że ​​zostanie aresztowany”, według jego prawników. Proszę o interwencję”.

W piątek Dubec ponownie powiedział, że komisje nie mają uprawnień do nadzorowania państwowej sprawy karnej. Odrzucił również pomysł, że biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie nie zaprzeczyło, że jego dochodzenie było motywowane politycznie, ponieważ nie dostarczyło prawodawcom GOP materiałów, o które prosili.

„Ta decyzja jest błędna i bezpodstawna” – napisał Dubec w piątek. „Nie jesteśmy zaangażowani w punktowe odpieranie Pańskiego listu, ponieważ nasze biuro ma prawny zakaz publicznego omawiania toczących się postępowań karnych, o czym dobrze wiecie, ponieważ prokuratury są rozmieszczone w całym kraju”.

Historyk prezydencki omawia bezpośrednie i długoterminowe konsekwencje impeachmentu byłego prezydenta Donalda Trumpa. (Wideo: Michael Catenhead/The Washington Post)

Jeśli Republikanie z Izby Reprezentantów nie wycofają swojego wniosku, powtórzył Dubec, biuro prokuratora okręgowego byłoby skłonne spotkać się, aby omówić, jak spełnić ich wniosek bez naruszania ich obowiązków jako prokuratorów.

„Zanim podejmiesz bezprecedensowy i niekonstytucyjny krok, polegający na wezwaniu prokuratora okręgowego do uzyskania informacji związanych z toczącą się państwową sprawą karną, mamy nadzieję, że dołożysz starań w dobrej wierze, aby osiągnąć wynegocjowane porozumienie” – zakończył.

Żądania Jordana dotyczące urzędu Bragga spotkały się z ostrą krytyką Demokratów. styczeń 6 października 2021 r., wskazując, że prawicowy poseł zignorował wezwanie Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów do zbadania ataku na stolicę USA. styczeń 6 Komisja później głosowała za skierowaniem Jordanii i innych republikańskich prawodawców do Komisji Etyki Izby Reprezentantów.

Republikanie stanęli w obronie Trumpa, odkąd prawie dwa tygodnie temu przewidywali, że zostanie aresztowany. Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-Calif.) i kilka czołowych postaci GOP – w tym jeden z potencjalnych głównych rywali Trumpa w wyścigu prezydenckim w 2024 r. – oskarżyli Bragga, Demokratę, o realizowanie programu politycznego.

Daniels, którego oficjalne nazwisko to Stephanie Clifford, otrzymał 130 000 dolarów od Michaela Cohena, byłego prawnika i naprawiacza Trumpa. Trump zwrócił Cohenowi opłaty prawne w ratach po tym, jak został prezydentem. Uważa się, że Bragg rozważa zarzuty związane z płatnościami, które obejmują fałszowanie dokumentacji biznesowej i prawdopodobnie popełnienie innego przestępstwa związanego z kampanią.

Jacqueline Alemany przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *