Dan Lemon, prezenter CNN, nagle opuszcza sieć

Don Lemon odszedł z CNN.

CNN poinformowało w poniedziałek, że rozstaje się z panem Lemonem, prezenterem, który był częścią programu telewizyjnego w czasie największej oglądalności, zanim przetrwał krótką, ale kontrowersyjną kadencję jako współgospodarz porannego programu.

„CNN i Dawn rozeszły się” – podała stacja w poniedziałkowym oświadczeniu. „Dan na zawsze będzie częścią rodziny CNN i dziękujemy mu za jego wkład w ciągu ostatnich 17 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego i zachęcamy go do przyszłych przedsięwzięć”.

Wraz z Poppy Harlow i Caitlin Collins gościła Mr. Poranny program Lemon będzie kontynuowany, podała sieć. „CNN This Morning” jest na antenie od prawie sześciu miesięcy i jesteśmy zaangażowani w jego sukces” – powiedział CNN.

Pan Lemon, lat 57, był na antenie w poniedziałek rano jak zwykle. Trzy godziny po podpisaniu zamieścił na Twitterze zjadliwe oświadczenie wymierzone w swojego pracodawcę.

„Dzisiaj rano zostałem poinformowany przez mojego agenta, że ​​zostałem zwolniony przez CNN” – powiedział. Cytryna napisała. „Byłem oszołomiony. Po 17 latach w CNN pomyślałbym, że ktoś z kierownictwa będzie miał prawo powiedzieć mi to bezpośrednio. W żadnym momencie nie otrzymałem żadnej wskazówki, że nie będę mógł kontynuować pracy w sieci, którą chciałem.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd CNN, Mr. W ciągu ośmiu lat jako prezenterka w czasie największej oglądalności Lemmon zyskała reputację wnikliwego komentatora politycznego. Ale w sieci zaczęła tracić przychylność w lutym po szeroko uznawanych seksistowskich komentarzach na temat kobiet i starzenia się. Incydent wywołał ogólnokrajową wrzawę i rzadką publiczną naganę ze strony prezesa CNN Chrisa Lichta.

Pan. Lemon podkreśliła, że ​​51-letnia republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley „nie była w kwiecie wieku, przepraszam” i że „kobieta w wieku 20 i 30 lat jest uważana za pierwszorzędną”. I może 40-latków.” Odrzucił obiekcje swoich współgospodarzy, odpowiadając: „Powiem ci, jakie są fakty – Google to”. Później przeprosił redakcję CNN i zgodził się na korporacyjny program szkoleniowy, aby zająć się jego – zachowanie w powietrzu.

Pan. Współpracownicy Lemona mieli nadzieję, że odwróci się od tego incydentu. Ale kierownictwo CNN stopniowo zdecydowało, że jego przyszłość w CNN stała się nie do utrzymania, według dwóch osób zaznajomionych z tą sprawą, powołując się na delikatne wewnętrzne dyskusje.

W ostatnich tygodniach bookerzy CNN, z których niektórzy pytali Mr. Jedna osoba powiedziała, że ​​badania porannego programu sprawdzone przez kierownictwo CNN wykazały, że jej popularność wśród widzów spadła.

Siedem miesięcy temu, szczęśliwie siedząc w fotelu głównym w czasie największej oglądalności, Mr. Poniedziałkowe ogłoszenie spowodowało dramatyczny spadek dla Lemmona. Jego długo emitowany program „Don Lemon Tonight” o godzinie 10:00 przyciągał fanów ostrymi wypowiedziami i komentarzami na temat polityki i Białego Domu Trumpa.

Pan. Lemon zaimportowała tę postać do „CNN This Morning”, ale wielu widzów – robiąc śniadanie i zabierając dzieci do szkoły – woli spokojne, a nie grzmiące monologi.

Pan. Lemon i jedna z jego współgospodarzy, Ms. Było też napięcie między Collins. W grudniu, po incydencie z udziałem członków ekipy „CNN This Morning” za kulisami, Mr. pani cytrynowa Collins oskarżył go o częste przerwy.

Pan. Lemon ma długą historię w CNN, a biorąc pod uwagę jego zewnętrzny profil publiczny, kierownictwo było skłonne uzbroić się w cierpliwość w stosunku do niego przez jakiś czas.

Do sieci dołączył w 2006 roku z lokalnej stacji NBC w Chicago. W 2011 roku zrobił furorę, kiedy przyznał we wspomnieniach to, o czym wielu jego kolegów już wiedziało: był gejem. W tamtym czasie niewielu krajowych nadawców wiadomości telewizyjnych było publicznych. Pan. Lemon był otwarty na temat tego, co opisuje jako niebezpieczeństwa ujawnienia się jako czarny mężczyzna, dzieląc się swoimi obawami, że „ludzie mogą mnie unikać”.

W ostatnich tygodniach liderzy CNN Mr. Mieli nadzieję, że Lemon dostosuje się do swojej nowej roli w porannym programie i że oceny pójdą w jego ślady.

W ubiegłą środę pan Lemon znów znalazł się na pierwszych stronach gazet Bardzo kontrowersyjny Wymiana samolotu z republikańskim kandydatem na prezydenta Vivekiem Ramasamym. Podział pogorszył się, gdy mężczyźni zaciekle debatowali nad kwestiami historii Czarnych i Drugiej Poprawki; Pan. Współprowadząca Lemon, p. Można zobaczyć Harlow siedzącą cicho obok niego, czasami patrzącą gdzie indziej i przewijającą swój smartfon.

Incydent rozgniewał kilku dyrektorów CNN, powiedzieli ludzie.

Pan. Wyjście Lemon wprowadza możliwość całkowitej przebudowy emitowanego w listopadzie „CNN This Morning”. Była korespondentka Białego Domu, p. Collins ostatnio zdobył solidne oceny podczas tygodniowego występu jako gospodarz zastępczy o 21:00.

„CNN This Morning” zastąpi Jeffa Zuckera na stanowisku prezesa CNN w maju 2022 r. Marquee inicjatywa Lichta. Program zaczął powoli w rankingach i walczył o utrzymanie tempa. Wraz ze swoim poprzednikiem „New Day”.

Podczas zeszłotygodniowego wystąpienia w Paley Center for Media, Mr. Licht powiedział, że poranki to „najbardziej konkurencyjny” czas w telewizji.

„To ostatni bastion pasywnego oglądania telewizji, kiedy tak naprawdę przygotowujesz swoje dzieci lub myjesz zęby” — mówi Mr. — powiedział Licht. „Rozpoczęcie nowego programu wymaga czasu. Więc ma absolutnie rosnące bóle i będzie nadal ewoluować.

We wrześniu p. Wkrótce po ogłoszeniu nowej porannej roli Lemon gospodarz Mr. wydał oświadczenie chwalące Lichta.

„Byłem szczerze wstrząśnięty, kiedy Chris Licht poprosił mnie o zrobienie tego, i jestem zaszczycony jego wiarą we mnie” – powiedział Mr. Lemon napisał wtedy: „Ustawcie alarmy, chłopaki, bo my to zrobimy. Dużo zabawy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *