Dwie osoby ponownie skazane na dożywocie w sprawie Arberry

ATLANTA – W poniedziałek sędzia federalny wydał drugi wyrok dożywocia dwóm z trzech białych mężczyzn z Georgii oskarżonych o federalne przestępstwa z nienawiści w lutowym prześladowaniu i zabójstwie nieuzbrojonego czarnego mężczyzny, Ahmada Arberry. 2020.

W równie dramatycznym posunięciu sędzia Sądu Okręgowego USA Lisa Godbey Wood odrzuciła wnioski McMichaelów – którzy wcześniej zostali skazani na dożywocie pod zarzutem morderstwa w sądzie stanowym – o pozwolenie na odbywanie równoczesnych wyroków dożywocia w federalnym. W więzieniu.

Adwokat Travisa McMichaela powiedział, że otrzymał setki gróźb śmierci i przekonywał w sądzie, że jego klient byłby bezpieczny w systemie federalnym i mało prawdopodobne, by został poddany „sądowi czujności”.

Ale pan Wielu członków rodziny Arberry uczęszczało do sądu, a pan. McMichael i pozostali dwaj mężczyźni skazani za morderstwo twierdzili, że nie należy przyznawać żadnych specjalnych przywilejów. Marcus Arberry, panie Ojciec Arberry powiedział, że chce, aby „marnowali w więzieniu stanowym”.

„Te trzy diabły złamały mi serce na kawałki” – powiedział.

Pierwsze z trzech rozpraw odbyło się w poniedziałek w sądzie w Brunszwiku w stanie Georgia dla 36-letniego Travisa McMichaela i jego ojca, 66-letniego Grega, których czyny, nagrane na wideo, zszokowały naród i cały naród. świat Adwokaci p. Twierdzili, że morderstwo Arberry było motywowane rasizmem i własną wersją sprawiedliwości samozwańczej. Pan. William Bryan, trzeci oskarżony w pościgu za Arberry, zostanie postawiony w stan oskarżenia o godzinie 15:00 czasu wschodniego.

Travis McMichael Pan Arberry został postrzelony z bliskiej odległości przez bandytę po pościgu, który trwał kilka minut w niedzielne popołudnie w Chatilla Shores, na przedmieściach Brunswick. Trzech białych mężczyzn ścigało się w parze pickupów, panie. Arberry desperacko próbowała przed nimi uciec.

Kilka minut temu, panie Arberry był w domu w trakcie budowy, a jego zabójcy powiedzieli, że podejrzewają go o popełnienie przestępstw przeciwko mieniu. Zapalony biegacz, panie Krewni pana Arberry powiedzieli, że Arberry wyszedł w niedzielę pobiegać. W Postępowanie sądoweWykazano, że wszyscy trzej oskarżeni żywili rasową niechęć do Czarnych.

Travis McMichael odmówił wystąpienia w sądzie w poniedziałek. Jego ojciec przemówił krótko, zwracając się bezpośrednio do rodziny Arberry: „Strata, którą poniosłeś, jest nie do opisania” – powiedział. „Jestem pewien, że moje słowa niewiele dla ciebie znaczą. Ale chcę cię zapewnić, że nigdy nie chciałem, aby coś takiego się wydarzyło.

Sędzia Wood powiedział, że zauważył, że obaj mężczyźni nie byli wcześniej karani i obaj służyli w siłach zbrojnych.

Ale w pewnym momencie odniósł się do federalnego procesu z lutego 2022 r., któremu przewodniczył, w którym uznano wszystkich trzech winnych federalnych przestępstw z nienawiści.

Powiedział, że to było uczciwe przesłuchanie – „tego rodzaju przesłuchanie, jakiego Ahmed Arberi nie otrzymał, zanim został postrzelony”.

Oprócz wyroków dożywocia za przestępstwo z nienawiści o „ingerencję w prawa”, sędzia skazał od dwóch do 20 lat więzienia za usiłowanie porwania. Młody Pan McMichael otrzymał dodatkowe 10 lat, aby odsiedzieć je za federalną opłatę za broń, a jego ojciec otrzymał dodatkowe siedem lat za podobne przestępstwo.

Wyroki te prawdopodobnie będą miały niewielki praktyczny skutek, ponieważ obaj mężczyźni odsiadują już wyroki dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego za swoje stanowe wyroki za morderstwo. Dla McMichaelów najważniejsze jest to, gdzie będą służyć swoim czasom.

W zeszłotygodniowym wniosku do sądu adwokat Travisa McMichaela, Amy Lee Copeland, opisała groźby, które otrzymała.

„Setki gróźb” – napisał.Do stycznia 2022 zrezygnował z liczenia, mając około 800 gróźb. Groźby te obejmowały rozpowszechnianie jego zdjęcia w telefonach komórkowych przemycanych przez więzienie stanowe, czekanie na niego ludzi, zakaz wchodzenia na podwórze oraz poprawcy, którzy obiecywali, że będą gotowi (bez względu na to, czy zapłacili, czy za darmo) do otwarcia niektórych drzwi i odwrócenia się plecami. aby więźniowie mogli go skrzywdzić.

Pani. Copeland zauważył, że Wydział Praw Obywatelskich Departamentu Sprawiedliwości bada niebezpieczne warunki w gruzińskim systemie więziennictwa, które zostały pogorszone przez braki kadrowe, problemy szkoleniowe i inne czynniki. Copeland powołała się na analizę Georgia Public Broadcasting, która wykazała 53 zabójstwa w stanowych więzieniach w Gruzji w 2020 i 2021 roku.

Adwokat Grega McMichaela, AJ Balbo, zauważył, że jego klient cierpiał między innymi na problemy z sercem, depresję i stany lękowe.

McMichaels i Mr. Bryan jest obecnie przetrzymywany w lokalnym więzieniu, Glynn County Detention Center, gdzie przebywa od czasu aresztowania w maju 2020 roku.

Pani. We wniosku sądowym Copeland powiedział, że Travis McMichael „w najlepszym razie” odsiedzi „swój jedyny wyrok federalny” w więzieniu federalnym, ale „przynajmniej” powinien być w więzieniu federalnym w ramach procesu apelacyjnego. W jego federalnej sprawie.

Jednak w sądzie pani Copeland poprosił jedynie o umieszczenie jego klienta w systemie federalnym w ramach procesu odwoławczego. Pan. — zapytał Balbo.

Pani. Copeland powiedział, że czuł „całkowitą ironię” martwienia się o to, że jego klient jest ofiarą samozwańczej sprawiedliwości. Ale jeśli zostanie wysłany do więzienia stanowego, „w rzeczywistości grozi mu kara śmierci tylnymi drzwiami” – powiedział.

Pan. Prokuratorzy sprzeciwiali się umożliwieniu McMichaelowi udania się najpierw do więzienia federalnego, mówiąc, że przestępcy zazwyczaj zaczynają odsiadywać karę w systemie więziennym agencji rządowej, która jako pierwsza ich oskarżyła – w tym przypadku w stanie Georgia.

Ostatecznie sędzia Wood powiedział, że nie ma planów, aby obalić tę tradycję, mówiąc, że „nie ma siły ani ochoty”, aby wysłać Travisa McMichaela do więzienia federalnego.

Trzecie i ostatnie przesłuchanie tego dnia było dla pana Porozmawiaj o losie Briana.

Podobnie jak McMichaels, grozi mu federalny wyrok dożywocia za skazanie za przestępstwa z nienawiści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *