Gorący raport o inflacji, bardziej jastrzębi Fed, akcje gwałtownie spadają, gdy Nasdaq spada o prawie 3%

Giełdy gwałtownie spadły we wtorek Sierpniowy raport o inflacji Przyszło goręcej niż oczekiwano, a ceny spadające i mniej agresywna Rezerwa Federalna nadszarpnęły zaufanie inwestorów.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 550 punktów, czyli 1,7%. S&P 500 spadł o 2,1%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 2,8%.

Ponad 480 akcji w indeksie S&P 500 spadło, przy czym Meta będąca właścicielem Facebooka straciła 5,5%, a Caesars Entertainment straciła 5,7%.

Sierpniowy raport indeksu cen towarów i usług konsumenckich wykazał wyższą niż oczekiwano inflację. Nawet gdy ceny gazu spadły, inflacja zasadnicza wzrosła w ciągu miesiąca o 0,1%. Inflacja bazowa wzrosła o 0,6% miesiąc do miesiąca. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 8,3%.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się spadku inflacji o 0,1%, przy wzroście inflacji bazowej o 0,3%.

Jest to jeden z ostatnich raportów, jakie bank centralny zobaczy przed posiedzeniem w dniach 20-21 września, na którym bank centralny ma je przekazać. Trzecia z rzędu podwyżka o 0,75 proc. Aby zmniejszyć inflację. Niespodziewanie wysoki sierpniowy raport może skłonić Fed do kontynuowania agresywnych podwyżek dłużej niż oczekiwali niektórzy inwestorzy.

Ruchy nastąpiły po czterech pozytywnych sesjach dla amerykańskich akcji, wzmocnione częściowo przekonaniem wielu inwestorów, że inflacja osiągnęła już szczyt.

„Raport CPI był jednoznacznie negatywny dla rynków akcji. Cieplejsze niż oczekiwano sprawozdanie oznacza, że ​​będziemy nadal wywierać presję ze strony polityki Fed poprzez podwyżki stóp procentowych”, powiedział Matt Perron, dyrektor ds. badań w Janus Henderson Investors. „To odwraca wszelkie 'Fed Pivot’, co do których rynki były ostatnio optymistyczne. Jak ostrzegaliśmy w ostatnich miesiącach, nie wyszliśmy jeszcze z lasu i utrzymamy defensywną postawę z alokacją akcji i sektorów.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *