Gubernator Montany Greg Jeanford jest poza stanem podczas historycznej powodzi

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Zawodnicy Gwardii Narodowej Montany stacjonują wokół obszaru Yellowstone Odzyskany Dziesiątki ludzi utknęło na zrujnowanych drogach od czasu poważnych powodzi w tym tygodniu. Kierownictwo FEMA jest teraz w stanie i prowadzi śledztwo w sprawie zniszczeń. Urzędnicy Czerwonego Krzyża w Montanie byli aktywni Centra wydechowe W całej okolicy.

Ale kluczowa postać tej historycznej katastrofy nie znajduje się na ziemi: gubernator Montany Greg Gianford (R).

Biuro Gianforda poinformowało, że on i jego żona wybrali się na prywatną wycieczkę poza kraj, zanim ulewne deszcze w południowo-zachodniej Montanie zmyły mosty, zmiótły budynki na płynących rzekach i zamknęły bramy Parku Narodowego Yellowstone. Jego letnia gospodarka. Rzecznik Gianforte odmówił podania, gdzie się znajduje lub kiedy republikanin wróci, mówiąc w środowym oświadczeniu, że „wróci tak szybko, jak to możliwe i tak szybko, jak to możliwe”.

W oświadczeniu w czwartek Gianford Ogłoszony Gubernator powiedział, że „obronił” oświadczenie prezydenta Bidena o poważnej katastrofie, dodając, że zapewni federalną pomoc „aby pomóc naszym społecznościom w reagowaniu, odbudowie i odbudowie poważnych powodzi”. W raporcie nie podano miejsca pobytu gubernatora ani daty powrotu.

Rzeczniczka Gianforte Brooke Stroyke nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz. Ale Raporty NBC Montana Biuro Gianforda poinformowało, że wróci do stanu w czwartek wieczorem. Ostatni publiczny występ Gianforda miał miejsce w ubiegły piątek podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Kampusu Innowacji Uniwersytetu Stanowego Montana. Według Kroniki Codziennej Bosmana.

Brak Gianforda wywołał spekulacje i pomruki w mediach społecznościowych, że niektórzy krytycy go zostawili. Porównaj z Tedem Cruzem (R-Tex.). Kraj Lone Star State został dotknięty ogromnym kryzysem energetycznym w 2021 roku. Jednak w przeciwieństwie do Cruza, Gianforde wyszedł przed powodzią.

„Gdzie na świecie jest @GovGianforte?” Partia Demokratyczna Montany Czy napisał to na Twitterze. „Czas wracać do domu.”

Zamiast Gianforda, jego zastępca, gubernator porucznik Kristen Juras, podpisał stanową deklarację o katastrofie, a także w środowym liście do Białego Domu wzywającym prezydenta do ogłoszenia poważnej katastrofy. Ten listPowołując się na potrzebę pomocy federalnej Montany w naprawach infrastruktury i innych pilnych potrzebach, Jurass nazywa go „gubernatorem wydajności”.

Jurassic spotyka się z władzami państwowymi i lokalnymi na temat skoordynowanego reagowania na katastrofy. W czwartek rano poleciał z dyrektorem FEMA Deanem Chriswellem na obszary dotknięte powodzią, podała agencja federalna.

Chociaż nie widziano go ze sceny, Gianford określił się na Twitterze jako agresywnie reagujący na powódź. W środę powiedział w Flathead Valley i Miles City, że „ściśle monitorujemy powódź” i „współpracujemy z lokalnymi władzami”. Dzień wcześniej napisał na Twitterze, że rozmawiał z dyrektorem generalnym regionu Główny dostawca energii elektrycznej Był również zaniepokojony przywracaniem elektryczności na zalanych terenach Mówiłem tego ranka Z urzędnikami zaangażowanymi w państwową akcję pomocy ofiarom katastrof.

Większość odpowiedzi wahała się od niezadowolenia do złości.

„Niezależnie od katastrofy, jesteś winien każdemu Montanowi odpowiedź, gdzie jesteś i dlaczego” – mówi jeden z respondentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *