Harris udaje się do Arizony po wydaniu wyroku w sprawie aborcji, mając nadzieję, że wykorzysta prawa reprodukcyjne, aby pobudzić wyborców.

Susan Walsh/AP

Wiceprezydent Kamala Harris mówi o prawach reprodukcyjnych podczas wydarzenia, które odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023 r. w Waszyngtonie. (AP Photo/Susan Walsh)


Tucson w Arizonie
CNN

Wiceprezydent Kamala Harris uda się w piątek do Arizony i ma nadzieję wykorzystać ten tydzień Orzeczenie dotyczące ograniczonej aborcji Zmobilizować wyborców, którzy postrzegają listopadowe wybory jako referendum w sprawie praw kobiet do zdrowia.

Jego wizyta w stanie będącym polem bitwy ma miejsce po orzeczeniu Sądu Najwyższego Arizony, które przywróciło do życia 160-letnie prawo zabraniające wszelkich aborcji z wyjątkiem przypadków „niezbędnych do zachowania” polityki aborcyjnej. .

Od stycznia Harris podróżuje po kraju w ramach swojej podróży poświęconej prawom reprodukcyjnym, argumentując, że prawa do aborcji są zrównoważone wynikami wyborów. W zeszłym miesiącu, Harris Odwiedziłem klinikę Planned Parenthood w Został pierwszym wiceprezydentem lub prezydentem, który odwiedził dostawcę usług aborcyjnych w Minnesocie.

Oczekuje się, że Harris podczas piątkowego wydarzenia związanego z kampanią nazwie orzeczenie sądu „jednym z największych wstrząsów w historii”. Ro.

„Tutaj, w Arizonie, cofnęli zegar dotyczący praw i wolności kobiet o ponad sto lat. Ro To było wydarzenie sejsmiczne. Zakaz ten nadal jest jedną z największych niepowodzeń w Arizonie” – powiedział Harris, zgodnie z przygotowanymi uwagami. „Wszyscy musimy zrozumieć, kto jest winny. Był to były prezydent Donald Trump.

Demokraci zajęli się aborcją przed listopadem, postrzegając umiarkowanych wyborców – zwłaszcza kobiety – jako kluczową kwestię polityczną, która bezpośrednio rzuca zakazy aborcji przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Zarówno Biden, jak i Harris wielokrotnie prowadzili kampanię w oparciu o przechwałki Trumpa, że ​​zaprojektował on konserwatywną większość w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych. Roe przeciwko Wade'owi – która od prawie pół wieku na szczeblu federalnym chroni prawa do aborcji – w 2022 r Dobbs przeciwko Organizacji Zdrowia Kobiet Jacksona Wniosek

Po wtorkowym orzeczeniu kampania Bidena stara się nabrać dynamiki na polu bitwy w Arizonie, rozpoczynając siedmiocyfrowe zakupy reklam w tej sprawie, ponieważ Republikanie twierdzą, że to „nie ma wyjścia”.

W nowej 30-sekundowej reklamie „Power Pack” prezydent Joe Biden obwinia Trumpa. W ramach innej reklamy wyemitowanej na początku tego tygodnia, przedstawiającej historię kobiety dotkniętej zakazem aborcji w Teksasie, kampania wyda na tę reklamę siedmiocyfrowe środki.

Grupa Harrisa koncentruje się na prawach reprodukcyjnych, co zdaniem wiceprezydenta jest wyłącznym przewodzeniem. Dla wiceprezydenta kwestia osiągnęła punkt krytyczny w 2021 r., kiedy był on gospodarzem okrągłego stołu na temat praw reprodukcyjnych.

Połowa zarejestrowanych wyborców w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że tegoroczne wybory będą miały „duży wpływ” na dostęp do aborcji, a 1 na 8 wyborców twierdzi, że aborcja jest najważniejszą kwestią, nad którą będą głosować. Według badania KFF.

Sprawa zmobilizowała zarówno wyborców umiarkowanych, jak i liberalnych Wybory śródokresowe – Rysowanie zwycięstw Demokratów w górę i w dół na kartach do głosowania w całym kraju.

„To będzie poważna kwestia” – powiedział CNN jeden ze strategów Demokratów, argumentując, że orzeczenie sądu w Arizonie posłużyło jako kolejne dane wzmacniające argumentację partii. „To dostarcza kluczowych danych, które pozwalają przeciwstawić się twierdzeniom Republikanów, że mówimy poważnie”.

Kampania Bidena wielokrotnie stara się przekazać przesłanie, że „Trump jest dziś odpowiedzialny za stan wolności reprodukcyjnej w Arizonie”. Ponieważ Trump stara się włożyć w tę kwestię polityczną igłę, kampania powiąże go bezpośrednio z polityką.

Zarówno Trump, jak i kandydat Partii Republikańskiej do Senatu Arizony, Gary Lake, wydali oświadczenia sprzeciwiające się decyzji Sądu Najwyższego Arizony. A Trump powiedział w środę Nie podpisze krajowego zakazu aborcji Prawo, gdyby był prezydentem – pomimo jego stanowiska w sprawie aborcji Chętny Przez dekady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *