Jedna osoba nie żyje, ponad 40 zostało rannych po wypadku autobusu w Nowym Jorku przewożącego uczniów Farmingdale High SchoolCNN

Co najmniej jedna osoba zginęła, a co najmniej 48 uczniów zostało rannych w wyniku wywrócenia się autobusu przewożącego imprezę na obozie zespołu muzycznego na autostradzie międzystanowej nr 84 w hrabstwie Orange, około 120 km na północ od Nowego Jorku – podały władze.

Trzech uczniów zostało poważnie rannych, powiedział Daniel Minerva, wiceprezes ds. operacyjnych i dyrektor operacyjny Empress EMS.

Minerwa dodała, nie podając dalszych szczegółów, że zmarłego wyrzucono z pojazdu.

WCBS

Agencja EMS podała, że ​​w katastrofie rannych zostało kilkudziesięciu uczniów.

Autobus wiozący uczniów z Farmingdale High School na Long Island jechał na koncert w ramach obozu zespołu, potwierdziła CNN rzeczniczka liceum.

Szkoła podała w oświadczeniu, że autobus jechał do Greeley w Pensylwanii.

„Zostaliśmy powiadomieni, że miał miejsce wypadek autobusu nr 1 w drodze do Greeley w Pensylwanii na obóz zespołu” – powiedział CNN rzecznik Farmingdale High School Jake Mendlinger. „Na miejscu jest policja, służby ratunkowe i władze okręgowe”.

W czwartkowym popołudniowym oświadczeniu okręg szkolny Farmingdale podał, że autobus był jednym z sześciu autobusów jadących na imprezę z zespołem w Pensylwanii.

Policja stanu Nowy Jork wyda w czwartek wieczorem oświadczenie w sprawie wypadku autobusu.

WCBS

Rzeczniczka szkoły powiedziała, że ​​autobus jechał na koncert na obozie zespołu.

Zdjęcia lotnicze pochodzące z oddziałów CNN pokazują autobus dojeżdżający do pracy w środku lasu, pomiędzy drogami w kierunku wschodnim i zachodnim.

Na miejscu wypadku obecny jest personel ratunkowy, a na autostradzie stacjonuje helikopter medyczny.

„Nasze myśli i modlitwy kierują się do ofiar katastrofy autobusu i ich rodzin” – powiedział w oświadczeniu dla CNN dyrektor hrabstwa Orange, Steven Neuhaus. „Chcę podziękować wszystkim służbom ratowniczym za szybką reakcję, obsługę i poświęcenie”.

I-84 została zamknięta z powodu objazdów na zjeździe 15A – podała policja stanowa, dodając, że „oczekuje się, że droga międzystanowa 84 w kierunku zachodnim będzie zamknięta przez kilka godzin”.

Gubernator Nowego Jorku Cathy Hochul powiedziała, że ​​została poinformowana o zdarzeniu i że funkcjonariusze policji stanu Nowy Jork oraz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służb Ratunkowych pomagali zespołom reagowania na miejscu zdarzenia.

„Jesteśmy wdzięczni służbom ratowniczym, których szybka akcja uratowała życie, i w razie potrzeby będziemy ich nadal wspierać” – dodał gubernator. „Łączymy się całym sercem ze wszystkimi osobami dotkniętymi tą straszliwą sytuacją”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *