Kaitlyn Clark przewyższa Stephena Curry'ego i ustanawia rekord NCAA pod względem zdobytych za trzy punkty w sezonie

Caitlin Clark wciąż przepisuje księgi rekordów NCAA, nawet w wolnym czasie.

Jest liderem wszechczasów pod względem liczby rzutów za trzy punkty zdobytych w jednym sezonie NCAA, co jest wyczynem porównywalnym z legendą Golden State Warriors i byłą gwiazdą Davidsona Stephenem Currym oraz byłym strażnikiem Liberty Dariusem McGee (162 l.). .

Clark przystąpił do piątkowego meczu w ćwierćfinale turnieju Big Ten w stanie Iowa przeciwko rozstawionemu z numerem 7 Penn State o jedną trójkę przed stratą, która nastąpiła dopiero w czwartej kwarcie. W zwycięstwie 95-62 zdobył 24 punkty, 10 zbiórek i siedem asyst, choć trafił 5 z 19 celnych rzutów i 2 z 14 rzutów za trzy punkty.

Jego pierwsze przyłożenie w meczu zaowocowało niecelnym potrójnym trafieniem w połowie pierwszej kwarty, po czym nastąpiły dwa rzuty wolne i zdobył pierwsze cztery punkty. Biorąc pod uwagę jej tendencję do priorytetowego traktowania swoich kolegów z drużyny i sukces Iowy, gdy się to liczy, Clark szybko podaje piłkę, jeśli chodzi o nią.

Jednak dzięki obronie Nittany Lions i świadomości Clarka spudłował 11 rzutów za trzy punkty i dwukrotnie oddał piłkę, zanim pobił rekord. Nie trafił do kosza z gry, dopóki nie dał Iowa pierwszych punktów w drugiej kwarcie, a na niecałe cztery minuty przed końcem trafił głęboko za dwa punkty.

Na osiem minut przed końcem w czwartej kwarcie oddała rekordowy strzał na oczach wiwatującego tłumu. Wyraz ulgi przemknął przez jej twarz, zanim podniosła ręce i zachęciła do wiwatów.

„Efekt Clarka” w tym sezonie osiągnął ogromny wzrost oglądalności i frekwencji, dlatego po raz pierwszy w historii bilety na turniej Wielkiej Dziesiątki kobiet w Target Center w Minneapolis zostały wyprzedane. Bilety na pięciodniowe wydarzenie kupiło ponad 109 000 fanów.

Kiedy Curry'ego zapytano o sławę Clarka, pomyślał, jak wiele czasu się zmieniło, odkąd w 2008 roku przyprowadził na mecze Davidsona tłumy reporterów i fanów.

„Nie mogę sobie wyobrazić, jak to jest teraz” – powiedział Curry Atletyczny. „Twitter był właściwie mój już wcześniej. Instagram założyłem dopiero, gdy byłem jeszcze studentem. Sam element mediów społecznościowych sprawia, że ​​jest to naprawdę szalone.

Nie było wątpliwości, kto przyciągnął piątkową publiczność, gdy słyszalne „Caitlin Clark, Caitlin Clark, Caitlin Clark” przerwało ciszę rozpoczynającej się końcówki.

Wielu z tych fanów cieszyło się chwilą, gdy cierpliwie czekali godzinami, zanim Clarke wystąpi na korcie.

Turniej Wielkiej Dziesiątki odbywa się w trybie pojedynczej eliminacji, a piątkowe zawody będą ostatnim meczem konferencyjnym w karierze Clarka w college'u. Hawkeyes nie byli zbytnio zmartwieni po objęciu prowadzenia 46-26 w pierwszej połowie.

Po niezapomnianym występie Clark w NCAA przeniesie swój talent do WNBA. 29 lutego w poście w mediach społecznościowych ogłosił plany rezygnacji z piątego roku studiów w Iowa.

3 marca, zaledwie kilka dni po tym, jak Clark przekazała wiadomość o swoich zamiarach w WNBA, zdobyła 35 punktów w wygranym 93-83 meczu Iowa z Ohio State, pobijając rekord wszechczasów mistrza LSU Pete'a Maravicha w NCAA w jej ostatnim meczu w college'u w sezonie zasadniczym.

Clark pobił także kilka rekordów w ubiegłorocznym turnieju NCAA. Jest rekordzistą pod względem większości zdobytych za trzy punkty w jednym konkursie – 25. Pobił także rekord meczów w mistrzostwach kraju w zakresie rzutów za trzy punkty, trafiając osiem w przegranej z LSU.

Ona i Iowa powrócą do tytułowej gry, gdy March Madness rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Test odbędzie się w niedzielę, 17 marca. Hawkeyes mają jednak nadzieję, że najpierw wygrają turniej Wielkiej Dziesiątki, który będzie sobotnim półfinałem i niedzielnym meczem o mistrzostwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *