Kanclerz Rachel Reeves przywróci cele mieszkaniowe

Tytuł Filmu, Czy Kanclerz uważa się za Impa?

  • autor, Faisal Islam i Daniel Thomas
  • magazyn, wiadomości BBC

Rachel Reeves ogłosiła, że ​​przywróci obowiązkowe cele w zakresie budowy domów w ramach szerszego planu ponownego uruchomienia brytyjskiej gospodarki.

W swoim pierwszym przemówieniu jako kanclerz powiedziała, że ​​dokona przeglądu kontroli planowania, aby przyspieszyć krajowe projekty infrastrukturalne i położyć kres skutecznemu zakazowi budowy morskich farm wiatrowych w Wielkiej Brytanii.

Pani Reeves powiedziała, że ​​rząd dokona „trudnych” i „trudnych wyborów”, aby naprawić gospodarkę, dodając, że Wielka Brytania od lat pozostaje w tyle za innymi krajami rozwiniętymi.

Potwierdził plany Partii Pracy dotyczące budowy 1,5 miliona domów w Anglii podczas tej kadencji parlamentu, ale stwierdził, że nie jest to „zielone światło” dla żadnego osiedla mieszkaniowego.

„Pytanie nie brzmi, czy chcemy wzrostu, ale jak silna jest nasza determinacja? Jak chętnie jesteśmy skłonni do podejmowania trudnych wyborów i stawiania czoła partykularnym interesom?” powiedziała.

„Historia ostatnich 14 lat pokazuje odmowę stawienia czoła trudnym i odpowiedzialnym decyzjom, których się żąda. Ten rząd będzie inny i nie można marnować czasu”.

On i jego zespół spędzili weekend, zwracając się do liderów biznesu i inwestorów, którzy w ostatnich latach wstrzymywali inwestycje w Wielkiej Brytanii ze względu na zawirowania polityczne w latach po brexicie i minibudżet Liz Truss.

Uważa się, że jego plany uwolnią dziesiątki miliardów funtów inwestycji w ekologiczny przemysł i budownictwo mieszkaniowe.

W rozmowie z liderami biznesu w Ministerstwie Skarbu Reeves powiedziała, że ​​decyzje dotyczące planowania dużych projektów infrastrukturalnych w Wielkiej Brytanii będą podejmowane na szczeblu krajowym, a nie lokalnym.

Nowy rząd planuje zatrudnić więcej urzędników ds. planowania, aby przyspieszyć proces planowania i przywrócić obowiązkowe cele w zakresie budowy domów.

Pani Reeves powiedziała jednak, że zostanie wybudowana odpowiednia „mieszanka” niedrogich mieszkań i mieszkań na wynajem socjalnych.

„Wicepremier zastosuje podejście interwencyjne, aby zapewnić strukturę mieszkaniową, której potrzebuje nasz kraj i nasi obywatele” – powiedział.

W ramach przeglądu zasad planowania Partia Pracy dokona przeglądu granic pasów zieleni, aby nadać priorytet terenom zdegradowanym i obszarom pasa zieleni o niskiej jakości, znanym jako tereny „szarego pasa”, powiedział.

Rząd zwróci się do sekretarzy ds. transportu i energii o nadanie priorytetu decyzjom dotyczącym „długoterminowych projektów infrastrukturalnych”.

Pani Reeves powiedziała, że ​​rząd w odpowiednim czasie określi nowe cele polityczne dotyczące infrastruktury krytycznej.

„Wiem, że będzie sprzeciw” – powiedziała Reeves.

„Nie jestem co do tego naiwny i musimy zaakceptować fakt, że zawsze będą kompromisy. Każdy rozwój może mieć konsekwencje dla środowiska, wywierać presję na usługi i wzbudzać głosy lokalnego sprzeciwu, ale nie zniżymy się do poziomu odpowiadając na to, że istnieją kompromisy, zawsze mówiąc „nie”.

Zwolennicy celów dotyczących obowiązkowej budowy domów twierdzą, że są one niezbędne, aby samorządy wybudowały wymaganą liczbę domów.

Przeciwnicy twierdzą jednak, że obowiązkowe podejście nie sprawdza się od dziesięcioleci i wymusza rozwój terenów od podstaw wbrew woli miejscowej ludności.

Rząd konserwatystów pod przywództwem Borisa Johnsona wyznaczył cele w zakresie budowy domów na 2019 r., ale Rishi Sunak odrzucił je pod koniec 2022 r. po sprzeciwach członków Partii Konserwatywnej.

Roger Mortlock, dyrektor naczelny wiejskiej organizacji charytatywnej CPRE, twierdzi, że budowanie na pasie zieleni nie jest rozwiązaniem.

„Pomysł nie dotykania zielonego pasa [under] „Ostatni rząd nie jest prawdziwy – od 2009 roku na terenach zielonych w pasie zieleni wybudowano od 6 do 10 000 domów” – stwierdził.

„Często tworzą społeczności samochodowe, które reprezentują pas zieleni i nie oferują nic ludziom, którzy tam mieszkają”.

Pani Reeves i nowy premier Geir Starmer zobowiązali się do pobudzenia wzrostu gospodarczego w celu sfinansowania zwiększonych wydatków na usługi publiczne, ale zobowiązali się nie podnosić podatku dochodowego, ubezpieczenia społecznego ani podatku VAT.

W swoim przemówieniu pani Reeves oświadczyła, że ​​zleciła ocenę finansów publicznych kraju i jej wyniki przedstawi przed wakacyjną przerwą w obradach parlamentu, zanim uchwali pełny budżet w dalszej części roku.

Skontaktował się także z inwestorami, którzy w ostatnich latach mogli unikać Wielkiej Brytanii, obiecując stabilność.

„Po 14 latach Wielka Brytania ma stabilny rząd – rząd, który szanuje biznes, chce współpracować z biznesem i jest otwarty na biznes” – powiedział.

„W niepewnym świecie Wielka Brytania jest miejscem do prowadzenia interesów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *