Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ inwestorzy przygotowywali się do S&P 500, aby przetestować swoje czerwcowe minima.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy podczas porannego handlu 6 września 2022 r. w Nowym Jorku.

Michała M. Santiago | Dobre zdjęcia

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie niewiele się zmieniły w niedzielny wieczór, ponieważ stopy procentowe i zmienność walut obcych zepchnęły główne średnie do najniższych poziomów w roku.

Średnie kontrakty terminowe na kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 22 punkty, czyli 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 poruszały się tuż powyżej linii płaskiej.

Akcje zakończyły brutalny tydzień z blue-chipem Dow w piątek Znajduje nowe minimum w ciągu dnia w ciągu roku i skończyło 486 punktów krótko. Szerszy S&P 500 chwilowo wybił się poniżej minimum z końca czerwca, spadając o 1,7%. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite stracił 1,8%.

W ostatnim tygodniu handlu we wrześniu indeksy Dow i S&P 500 spadły o około 6% w ciągu miesiąca, podczas gdy Nasdaq stracił 8%. Dow i S&P wzrosły odpowiednio o 1,2% i 1,6%, na najniższym poziomie od lata. Nasdaq jest na najniższym poziomie 2,9%.

Inwestorzy są przekonani, że Rezerwa Federalna będzie kontynuować swój plan podwyżek stóp, aby pomóc w ograniczeniu inflacji. Pod koniec posiedzenia FOMC przewodniczący Jerome Powell powiedział, że Fed może podnieść stopy nawet o 4,6%, zanim się wycofa. Prognoza pokazuje również, że Fed planuje w tym roku działać agresywnie, podnosząc stopy o 4,4% przed końcem 2022 r.

„Wielu traderów spodziewało się, że w polityce Jackson Hole czy wrześniowej polityce FOMC pojawią się oznaki zwrotu Fed, ale to się nigdy nie zdarzyło”, powiedział Edward Moya, starszy analityk rynku w Onda. „Twarde lądowanie staje się dla wielu scenariuszem bazowym, a przy bardzo słabej giełdzie pojawia się więcej problemów ekonomicznych”.

Dywidendy z obligacji wzrosły po kolejnej podwyżce stóp przez bank centralny o 75 punktów bazowych. Dwuletnie i dziesięcioletnie stopy skarbowe osiągnęły najwyższy poziom od dekady. piątek, Goldman Sachs Obniżył cel na koniec roku S&P 500 do 3600 do 4300.

„Jak daleko zajdziemy pod latem, nikt nie zgadnie”, powiedział Moya Ondy. „Nie wygląda na to, żeby jakakolwiek publikacja danych ekonomicznych lub przemówienie Fedu przekonały rynki, że w najbliższym czasie nastąpi odejście od tej agresywnej kampanii zacieśniania polityki pieniężnej.”

Patrząc w przyszłośćhandlowcy oczekują piątkowej publikacji danych o osobistych wydatkach na konsumpcję, preferowanej przez Fed miarę inflacji. Dane o dobrach trwałych i nastrojach konsumentów również są w tym tygodniu.

Wiceprezes Fed Lyle Brainard, prezes Fed w St. Louis James Bullard, prezes Fed w San Francisco Mary Daly i gubernator Rezerwy Federalnej Michael Bowman – a także prezes Powell – mają przemawiać na różnych wydarzeniach w tym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *