Pula Mega Millions wzrosła do prawie 1 miliarda dolarów. Oto, co musisz wiedzieć

Do tego zwycięskie liczby Prawie 1 miliard dolarów w mega milionach Nagroda na loterii jest losowana w piątkowy wieczór i przynosi nagłe bogactwo każdemu szczęśliwcowi, który ją wylosuje, a wszystkim innym rozczarowanie.

Po trzech miesiącach bez zwycięzcy jackpot Mega Millions jest wyceniany na 977 milionów dolarów. Ta duża nagroda oznacza niewiarygodnie duże szanse na wygranie jackpota, a im dłuższy okres bez zwycięzcy, tym większa nagroda.

Jackpot jest rankingowy 10. co do wielkości w historii loterii w USA – Połowa kwoty nagrody Powerball o wartości 2,04 miliarda dolarów wygranej w listopadzie 2022 r.

Jak grać?

Gracze mogą kupić los za 2 USD i wybrać sześć liczb z oddzielnych pul. Pięć selekcji pochodzi z jednej puli o różnych liczbach od 1 do 70, a druga dotyczy Mega Ball z numerami od 1 do 25. Niektóre stany dają graczom możliwość płacenia więcej za różne opcje płatności lub dają ludziom dodatkowe numery.

Ludzie mogą wybierać własne liczby — a niektórzy grają za każdym razem te same liczby — ale większość graczy wybiera opcję szybkiego wyboru, która pozwala komputerowi generować liczby losowe.

Listy przebojów Mega Millions dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki o 23:00 EDT, nadawane ze studia telewizyjnego w Atlancie. Liczby zostaną również wkrótce opublikowane na stronie internetowej gry.

Ile wygram?

Dużo, ale prawdopodobnie dużo mniej niż myślisz.

Pierwotnie reklamowana nagroda główna w wysokości 977 milionów dolarów przeznaczona była dla jednego zwycięzcy. Płatne dożywotnio, z opłatą wstępną i corocznymi kontrolami przez 29 lat. Prawie wszyscy zwycięzcy tak naprawdę chcą gotówki, a piątkową losację szacuje się na 461 milionów dolarów – czyli mniej niż połowę kwoty, która pojawiła się na billboardach i neonach w sklepach ogólnospożywczych.

Przed wypłatą urzędnicy loterii odliczają 24% podatków federalnych. The Ostateczny rachunek podatkowy Ponieważ niektóre wygrane podlegają górnemu federalnemu progowi podatkowemu wynoszącemu 37%, wynik końcowy może być wyższy. Podatki stanowe mogą również zostać naliczone w zależności od tego, gdzie gracz kupił zwycięski los.

Podobnie jak w roku 2016 – również istnieje szansa, że ​​zwycięski los kupi więcej niż jedna osoba. Trzy zwycięskie bilety Za wygraną na loterii wynoszącą 1,6 miliarda dolarów. Niezależnie od kwoty jackpotu można go podzielić na mniejsze nagrody.

Jakie są więc szanse?

Koncentrowanie się na kwocie nagrody głównej pomija najważniejszy punkt – prawie na pewno nie wygrasz.

The Szanse na wygraną Jackpot Mega Millions wynosi 1 do 302,6 miliona, a jego niskie szanse pozwalają, aby gra toczyła się miesiącami bez zwycięzcy. Jeśli szanse są dobre, ludzie częściej wygrywają jackpoty, więc najwyższe nagrody nie rosną zbyt wysoko i nie zachęcają większej liczby osób do gry. W rzeczywistości Mega Millions zwiększyło swoje szanse w 2019 r., aby uzyskać ogromne jackpoty.

Obecnie nie ma zwycięzcy jackpota od 8 grudnia 2023 r. 29 kolejnych rysunków, w których nikt nie dopasował wszystkich liczb.

Władze loterii wskazują, że w tym okresie wylosowano miliony zwycięskich losów, a nagrody wahały się od 2 do 1 miliona dolarów. Najważniejsze jest, aby grać dla zabawy i mieć szansę na trochę marzeń, ale nie w oczekiwaniu na wzbogacenie się.

Oczywiście ktoś w końcu wygra główną wygraną.

Kto prowadzi te gry?

Mega Millions i Powerball, druga z głównych gier loteryjnych, są prowadzone oddzielnie, ale obie są nadzorowane przez loterie państwowe. W grę Mega Millions można grać w 45 stanach, a także w Waszyngtonie i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Powerball działa także w 45 stanach oraz w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

Mecze nie będą rozgrywane w Alabamie, na Alasce, na Hawajach, w Nevadzie i Utah.

Obie gry zbierają pieniądze dla jurysdykcji, w których działają, a także zyski z innych gier loteryjnych, takich jak zdrapki. Niektóre stany przekazują pieniądze do swoich funduszy ogólnych, podczas gdy inne wykorzystują je na określone cele, takie jak stypendia dla uczelni lub parki stanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *