Reprezentant. Garrett Graves zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję

Przedstawiciel Garrett Graves (R-La.) ogłosił w piątek, że po wydaniu postanowienia sądu nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Utrudniło mu drogę do reelekcji i zwiększyło ryzyko, że będzie kandydował przeciwko innemu ustawodawcy GOP z Luizjany.

„Po wielu uwagach ze strony wyborców, konsultacjach ze zwolennikami, konsensusie rodziny i wskazówkach Wszechmogącego stało się jasne, że kandydowanie do Kongresu w tym roku nie ma sensu” – stwierdził Graves w oświadczeniu. „Jest oczywiste, że kandydowanie w jakimkolwiek tymczasowym okręgu wyrządziłoby rzeczywiste, trwałe szkody szerokiej reprezentacji Luizjany w Kongresie”.

Decyzja Gravesa zapadła miesiąc po tym, jak Sąd Najwyższy nakazał Luizjanie użycie przerysowanej mapy Służy w VI Okręgu Kongresowym, W drugiej większości czarnej dzielnicy stanu. To postawiło Gravesa, który jest biały, przed ciężką bitwą Jego Dzielnica lub Może kandydować przeciwko republikańskiej republikance Julii Ledlow w sąsiednim 5. okręgu kongresowym.

Graves, wybrany po raz pierwszy w 2014 r., był bliskim sojusznikiem byłego spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego (z Kalifornii) przed jego usunięciem z urzędu w zeszłym roku. Graves odegrał kluczową rolę w negocjowaniu porozumienia z maja 2023 r., które miało zapobiec niewypłacalności Stanów Zjednoczonych.

Jest także autorem głównego założenia pakietu legislacyjnego, którego celem było zmniejszenie kosztów energii.

Cmentarze Pierwsza była reakcją na orzeczenie Sądu Najwyższego Zobowiązując się do ubiegania się o reelekcję w bliżej nieokreślonej „dzielnicy zakotwiczonej w stolicy”, odnosząc się do obszaru Baton Rouge. Jednak spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (La.) podjął próbę zablokowania prawyborów poszczególnych członków, popierając wszystkich swoich kolegów z Partii Republikańskiej z Luizjany, w tym Gravesa, ubiegających się o reelekcję w istniejących okręgach.

Chociaż mapa zagrażała Gravesowi, chroniła także resztę delegacji Partii Republikańskiej w Luizjanie, w tym dwóch jej najpotężniejszych członków – Johnsona, spikera i republikańskiego przywódcę Steve’a Scalise’a, przywódcę większości w Izbie Reprezentantów.

W piątek Graves przewidział zmianę okręgów wyborczych po wyborach w 2024 roku. Ubolewał także nad utratą wpływów Luizjany w Komisji Transportu i Infrastruktury Izby Reprezentantów, której jest członkiem.

„To prawda, że ​​gorzkim rozczarowaniem było zaprzepaszczenie historycznej okazji, aby w tej komisji bronić priorytetów Luizjany” – powiedział.

Mapa, która podzieliłaby dzielnicę Graves, ma poparcie gubernatora Luizjany Jeffa Landry’ego, wewnątrzpartyjnego rywala Kongresu. W zeszłym roku Graves poparł kandydaturę na gubernatora jednego z przeciwników Landry’ego z Partii Republikańskiej.

Decyzja Gravesa pozostawia dwóch Demokratów kandydujących do 6. okręgu: senator stanu. Cleo Fields i działacz na rzecz sprawiedliwości społecznej Quentin Anthony Anderson. Termin zgłaszania kandydatur upływa 19 lipca.

W Luizjanie w listopadowych wyborach kandydaci do Kongresu ze wszystkich partii startują w tym samym głosowaniu; Jeśli nikt nie uzyska większości, dwóch kandydatów z największą liczbą głosów awansuje do 2 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *