Sędzia odrzuca prośbę Trumpa o odroczenie procesu i rozważenie zmiany miejsca rozprawy w sprawie „cisza pieniężna”.

Obrazy AP/Getty

Sędzia Juan M. Merson i były prezydent Donald Trump.CNN

Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku odmówił Donalda TrumpaWniosek o zmianę miejsca jego zbliżającego się procesu o ciche pieniądze.

W poniedziałek prawnicy byłego prezydenta wezwali sąd do odroczenia rozprawy, aby można było rozważyć zmianę jej miejsca, argumentując, że Trump nie będzie w stanie uzyskać w Nowym Jorku sprawiedliwego ławy przysięgłych.

Jednak sędzia zastępcza Lisbeth Gonzalez szybko odrzuciła wniosek o zakończenie procesu po wysłuchaniu argumentów w poniedziałek i nie było dalszych argumentów w sprawie wniosku o zmianę miejsca rozprawy.

Prawnicy Trumpa tydzień wcześniej złożyli wniosek do stanowego sądu apelacyjnego Zanim rozpocznie się jego proces.

Prawnicy Trumpa zapowiedzieli, że złożą wniosek w tej sprawie Zamówienie koguta Sędzia Juan Mercantil zakazał świadkom oraz pracownikom i członkom rodziny sądu i prokuratury okręgowej publicznego omawiania zbliżającego się procesu Trumpa. W poniedziałek nie było to przedmiotem dyskusji.

Podczas poniedziałkowej rozprawy przed sądem apelacyjnym adwokat Trumpa, Emil Bowe, opowiedział o ankiecie i badaniu mediów, o których mowa we wcześniejszym wniosku byłego prezydenta do Mersona o odroczenie ze względu na reklamy przedprocesowe. Sędzia nie rozpatrzył wniosku.

„Ta sprawa jest jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o nagłośnienie przedprocesowe w tym okręgu” – powiedział Bowe.

Na podstawie przeprowadzonych badań nie można w rozsądny sposób przeprowadzić wyboru ławy przysięgłych w hrabstwie Nowy Jork na Manhattanie w przyszłym tygodniu. Adwokat Trumpa powtórzył, że proces powinien zostać opóźniony do czasu rozpatrzenia jego wniosku o zmianę miejsca rozprawy.

Steven Wu, szef wydziału apelacji w prokuraturze okręgowej na Manhattanie, argumentował, że prawnicy Trumpa złożyli wniosek tak blisko rozpoczęcia procesu, że było już za późno. Powiedział, że właściwą procedurą byłoby ponowienie wniosku przez Trumpa o zmianę miejsca, jeśli okaże się, że w procesie selekcji jury nie może brać udziału rozsądny sędzia z hrabstwa Nowy Jork.

Pytaniem nie jest, co wynika z sondaży Trumpa, ale czy w ławie przysięgłych może zasiadać 12 neutralnych sędziów i ich zastępców.

„Oskarżony w całej swojej argumentacji zakładał, że rozgłos jest w tym przypadku z natury szkodliwy. Fakty tego nie potwierdzają” – powiedział Wu. Wu stwierdził, że większość artykułów podsumowuje zarzuty i „masowe relacje” ze sprawy. Argumentował, że taki przypadek przyciąga uwagę międzynarodową.

Wu argumentował, że nic w dokumentach Trumpa nie sugeruje, że hrabstwo Nowy Jork jest wyjątkowo nasycone relacjami medialnymi lub że nowojorczycy w hrabstwie są wyjątkowo uczciwi.

„Fakt, że przysięgli wiedzą o tej sprawie, nie jest oznaką stronniczości” – powiedział Wu. „Oskarżony podchodzi do tej argumentacji z brudnymi rękami, ponieważ większość reklam jest jego”.

Wybór ławy przysięgłych rozpocznie się 15 kwietnia w procesie pieniężnym Hush.

Ten temat i historia zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *