SpaceX ma wystrzelić kolejną rakietę Falcon 9 w niebo SoCal – NBC Los Angeles

W sobotę SpaceX stworzyło olśniewający pokaz, wystrzeliwując w niebo nad południową Kalifornią kolejną rakietę.

W ramach misji Starlink rakieta Falcon 9 wystartowała z bazy sił kosmicznych Vandenberg tuż przed godziną 19:30. Wyniósł 21 satelitów internetowych Starlink na niską orbitę okołoziemską.

Sobotni start jest następstwem poniedziałkowego wieczornego startu SpaceX, który zapewnił oszałamiające widowisko na niebie po opóźnieniu z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, w tym deszczu i wiatru.

Wystrzelenie rakiet po zachodzie słońca i przed wschodem słońca zazwyczaj zapewnia najlepszy widok na promienie słoneczne odbijające się na ciemnym niebie w tle.

SpaceX posiada zestaw satelitów Starlink znajdujących się w odległości ponad 540 mil wokół Ziemi, wystrzeliwanych w przestrzeń kosmiczną za pomocą rakiet firmy. Sieć Starlink ma na celu zapewnienie szybkiego Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Jeśli warunki oświetleniowe są odpowiednie, satelity pojawiają się w pociągu maszerującym po nocnym niebie. Satelity są czasami widoczne w ciągu pierwszych kilku minut po zachodzie słońca i przed wschodem słońca, gdy słońce znajduje się poniżej horyzontu, ale satelity są wystarczająco wysoko, aby odbijać bezpośrednie światło słoneczne.

używać Znajdź moduł śledzącyStarlink Znajdź najlepsze nadchodzące godziny oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *