Tornado uderza w centrum Mississippi, zabijając co najmniej 1 osobę

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 19 innych zostało rannych, gdy tornado nawiedziło w nocy centrum Mississippi i zniszczyło do 30 budynków – poinformowały władze.

Tornado wylądowało w mieście Lewin, około 70 mil na wschód od Jackson, około 23:30 w niedzielę, powiedział Eric Carpenter, meteorolog z National Weather Service w Jackson.

Pan. Carpenter powiedział, że wiele tornad mogło uderzyć w ten obszar w nocy, ale ekipy badawcze wciąż oceniały szkody w poniedziałek rano.

W poniedziałek po południu służby pogodowe wydały ostrzeżenie przed tornadem dla hrabstwa Jackson w południowo-wschodnim stanie Mississippi w pobliżu granicy z Alabamą.

Koroner hrabstwa Jones, Dan Sumrall, powiedział, że 67-letni George Gene Hayes, który leciał samolotem z hrabstwa Jasper do South Central Regional Medical Center w Laurel, zginął w tornadzie. Pani Hayes została uznana za zmarłą o godzinie 2:18 w poniedziałek.

Według szeryfa Randy’ego Johnsona w hrabstwie Jasper, w tym Lewin, tornado uszkodziło od 20 do 30 struktur.

„Całkowicie zniszczyliśmy niektóre domy mobilne. Na zewnątrz domów są dachy” – powiedział Mr. Johnson powiedział: „Wiesz, czego oczekujesz od silnego huraganu?”

Większość rannych jest w stabilnym stanie lub została zwolniona z izby przyjęć w Centrum Medycznym w Laurel, powiedziała rzeczniczka szpitala Peggy Collins, dodając, że ofiary mogą wrócić do szpitala rano.

— powiedział gubernator Mississippi Tate Reeves Świergot Ekipy ratunkowe prowadziły akcje poszukiwawcze i ratownicze w okolicy i używały dronów na „obszarach nieprzejezdnych dla pojazdów z powodu zerwanych linii energetycznych” – powiedział.

Od poniedziałku rano prawie 350 000 klientów na południu było pozbawionych prądu, w tym ponad 35 000 w Mississippi. Według ruchu oporu.usAgreguje dane z aplikacji.

Ponad 29 milionów ludzi, głównie w Teksasie, Luizjanie i Mississippi, otrzymało ostrzeżenia o ekstremalnych upałach.

Na zniszczonych terenach mieszkańcy – wielu z nich bez prądu – musieli znosić nadmierne upały. Wskaźnik ciepła wynosił blisko 105 stopni, powiedział Carpenter, a gdzie indziej był jeszcze wyższy.

Chociaż ludzie w Mississippi są przyzwyczajeni do wysokich letnich temperatur, o tej porze roku wskaźnik upału jest zwykle gdzieś w okolicach lat 90. — powiedział Carpenter.

„Było naprawdę gorąco”, powiedział, a ludzie na zewnątrz próbowali posprzątać bez elektryczności, „ciepło jest zdecydowanie problemem”.

Oczekuje się, że temperatura wróci do normy w ciągu kilku dni. Na razie obowiązują niektóre ostrzeżenia przed silnymi burzami, a także ostrzeżenia o powodziach rzecznych z powodu intensywnych opadów deszczu.

„Normalna letnia pogoda i tak jest gorąca, a teraz mamy do czynienia z dodatkowymi upałami” – mówi Mr. — powiedział Carpenter.

Wideo i zdjęcia zniszczeń w Leuven pokazały zniszczone pola, zrównane z ziemią domy i gruzy porozrzucane wzdłuż dróg. Wideo robi furorę w mediach społecznościowych Pokazało ratowników ratujących ludzi z uszkodzonych domów w środku nocy.

„To bardzo interesujący wzór pogodowy, zwłaszcza w czerwcu” – mówi Mr. — powiedział Carpenter. „W tej sytuacji prąd strumieniowy jest niezwykle silny w okolicy i tworzy wiosenną atmosferę”.

Fronty uderzające w centralną część stanu były spójne i przyniosły lawinę chaotycznej pogody, w tym gwałtowne powodzie, Mr. — powiedział Carpenter.

Tornada, które nawiedziły niedzielną noc, zabiły pięć osób w trzech stanach i nadeszły niecały tydzień po silnych burzach, które nawiedziły części południa.

„Zbliżamy się do końca tego szalonego systemu” — powiedział Carpenter. „To, co dostaliśmy zeszłej nocy, było, jak sądzimy, ostatnim znaczącym wydarzeniem, z którym będziemy musieli się zmierzyć”.

Klara Mojżesz i Orlando Mayorquin wnieśli raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *