Tropikalna burza Italia: mapy i prognozy dla Florydy

Prognozy prognozują, że burza tropikalna Italia nasili się i przekształci w „niebezpieczny poważny huragan”, zanim w środę dotrze do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej na Florydzie.

Oczekuje się, że w poniedziałek burza będzie powoli przybierać na sile w miarę zbliżania się do Zatoki Meksykańskiej, ale synoptycy mają duże nadzieje, że gwałtowne nasilenie, które zastąpi burzę, nastąpi we wtorek. Głównym huraganem trzeciej kategorii jest huragan, którego prędkość wiatru wynosi co najmniej 180 km na godzinę. Oczekuje się, że burza przetnie zachodnią Kubę i przesunie się na północ w kierunku Zatoki Perskiej, przybierając na sile w kierunku lądu.

Pod koniec wtorku na zachodnim wybrzeżu Florydy i na Zachodnim Wybrzeżu Florydy możliwa jest zagrażająca życiu fala sztormowa i niebezpieczne wiatry.

Dokładne miejsce wyjścia na ląd jest trudne do przewidzenia, ponieważ oczekuje się, że burza będzie przemieszczać się równolegle do zachodniego wybrzeża Florydy.

„Połączenie niebezpiecznej fali sztormowej i wezbrania może zalać suche obszary w pobliżu wybrzeża, przenosząc je w głąb lądu” – stwierdziło centrum.

W niektórych częściach Florydy obowiązywał zegarek sztormowy, a także huragan od Englewood po Indian Pass i łącznie z zatoką Tampa. Zegarek huraganowy obowiązywał także na Kubie. (Storm Surge Watch oznacza, że ​​istnieje możliwość zagrażającej życiu powodzi.)

Obserwację burzy tropikalnej ogłoszono od wybrzeża Zatoki Perskiej na południe od Englewood, około 80 mil na południe od Tampy, do Sokoloski, około 65 mil na południe od Fort Myers, podczas gdy od Sokoloski do Indian Pass obowiązywał nadzór nad falami sztormowymi. .

Zastępca dyrektora Narodowego Centrum ds. Huraganów, Jamie Rome, powiedział, że spodziewany jest wiatr o prędkości 160 km/h. Aktualizacja w niedzielę wieczorem.

„W związku z tą burzą może być konieczna ewakuacja” – powiedział Mr. Rzym powiedział.

„Zagrożenie będzie wykraczać całkowicie poza stożek” – dodał, odnosząc się do map prognostycznych pokazujących prawdopodobną ścieżkę burzy. „Nie skupiaj się tylko na stożku, aby określić ryzyko”.

Italia, wymawiane ee-DAL-ya, grozi, że Gruzja i Karoliny sprowadzą ulewne deszcze. – podają prognostycy.

Wydział Zarządzania Kryzysowego na Florydzie Powiedział mieszkańcom Jeżeli wydany zostanie nakaz ewakuacji, ich zbiorniki z gazem muszą być napełnione do połowy.

Gubernator Florydy Ron DeSantis W sobotę podpisał rozporządzenie wykonawcze Aby przetrwać burzę, w 33 okręgach ogłoszono stan wyjątkowy.

„Jeśli znajdziesz się na drodze tej burzy, powinieneś spodziewać się przerw w dostawie prądu, więc przygotuj się na to” – powiedział w niedzielę. „Jeśli jesteś zależny od władzy – szczególnie w podeszłym wieku lub masz problemy zdrowotne – zaplanuj udanie się do schroniska”.

Rząd zmobilizował 1100 członków Gwardii Narodowej wraz z 2400 pojazdami wysokowodnymi i 12 samolotami gotowymi do akcji ratowniczej. Od poniedziałku zakłady energetyczne będą w stanie gotowości.

Centrum huraganów podało Propozycja na poniedziałek rano Włochy spadną od czterech do siedmiu cali deszczu nad zachodnią Kubą i od czterech do ośmiu cali nad zachodnim wybrzeżem Florydy, Florydą Zachodnią, południowo-wschodnią Gruzją i wschodnimi Karolinami.

„Deszcz ten doprowadzi do gwałtownych, miejskich powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Kubie” – stwierdziło centrum.

W niedzielę wieczorem wydano ostrzeżenie przed huraganem dla miasta Pinar del Rio, dwie godziny jazdy samochodem na zachód od stolicy Kuby, Hawany. Rząd kubański podniósł ostrzeżenie przed burzą tropikalną dla Wyspy Jude do ostrzeżenia o burzy tropikalnej.

Centrum podało, że w niedzielę wieczorem wydano ostrzeżenie przed burzą tropikalną dla wysp Dry Tortugas, które wcześniej były objęte zaleceniem, a także dla Lower Florida Keys na zachód od mostu Seven Mile Bridge.

Synoptycy prognozują, że połączenie przypływu i wezbrania sztormowego podniesie poziom wody w niektórych częściach wybrzeża Florydy do 3 metrów.

W ciągu ostatnich kilku lat zachodnie wybrzeże Florydy nie było obce huraganom.

Huragan Ian w 2022 r. i huragan Michael w 2018 r. opuściły wyspy karaibskie z silnymi wiatrami i falami sztormowymi, a następnie szybko nasiliły się w Zatoce Meksykańskiej, zanim uderzyły we Florydę jako główne huragany i spowodowały rozległe szkody.

Michael uderzył w Panhandle, a Ian w południowo-zachodni kraniec stanu. Inne burze, takie jak Eta w 2020 r. i Elsa w 2021 r., również osiągnęły siłę huraganu w Zatoce Perskiej, ale osłabły, zanim dotarły na ląd na wybrzeżu Big Bend na Florydzie.

Sezon huraganów na Atlantyku rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 30 listopada.

Pod koniec maja Narodowa Administracja Oceanu i Atmosfery przewidywała, że ​​w tym roku wystąpi od 12 do 17 nazwanych burz, co stanowi „prawie normalną” liczbę. 10 sierpnia urzędnicy NOAA skorygowali swoje szacunki z 14 do 21 burz.

W zeszłym roku było 14 nazwanych burz, a po dwóch bardzo pracowitych sezonach huraganów na Atlantyku prognostom zabrakło nazw i musieli uciekać się do list zapasowych. (W 2020 r. było 30 nazwanych burz.)

Wśród naukowców panuje zgoda co do tego, że huragany stają się coraz silniejsze z powodu zmian klimatycznych. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, nie ma wielu nazwanych burz, potencjał wystąpienia poważnych huraganów rośnie.

Zmiana klimatu wpływa również na liczbę burz, które mogą wywołać. W ocieplającym się świecie powietrze może pomieścić więcej wilgoci, co oznacza, że ​​w przypadku nazwanej burzy może spaść więcej deszczu, podobnie jak w przypadku huraganu Harvey w Teksasie w 2017 r., a na niektórych obszarach w ciągu 48 godzin spadło ponad 40 cali deszczu.

Orlando Mayorquina Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *