Urzędnicy amerykańscy potwierdzili, że Rosja wystrzeliła na Ukrainę potężne pociski naddźwiękowe. Oto co wiemy

Chociaż w sobotę armia ukraińska zgłosiła niewielką lub żadną rosyjską ofensywę wokół Kijowa i części południa, wojna na wschodzie nadal była zaciekła.

Służby ratunkowe twierdzą, że dwoje dzieci zostało zabitych w mieście Rubisne po wyciągnięciu z gruzów budynku mieszkalnego zniszczonego przez rosyjski ostrzał artyleryjski.

Kobieta również zginęła, gdy ten sam budynek się zawalił; Jej córka przeżyła i była w stabilnym stanie.

Jakiś kontekst: Rubiżne jest częścią zbioru małych miasteczek i wsi, które pozostają w rękach ukraińskich, ale są blisko dwóch prorosyjskich państw we wschodniej Ukrainie.

Najnowsza ocena wojny ukraińskich wojskowych jasno pokazuje, że są one postrzegane jako obecny cel rosyjskiej kampanii na wschodzie – aby połączyć dwa forty wokół Ługańska i Doniecka z regionalnymi zdobyczami osiągniętymi na północnym zachodzie wokół regionu Charkowa.

Codzienna sobotnia wiadomość z centralnego dowództwa armii – opublikowana po południu – zapowiadała serię rosyjskich ataków, które „skoncentrowały się na próbach zdobycia Chevroletoneck, Rubisne i Bopasna”.

Więcej Śmierci i Zniszczenia: W piątek lokalni ukraińscy urzędnicy poinformowali, że cztery osoby zginęły, a dziesięć zostało rannych, gdy rosyjska artyleria ostrzelała szereg społeczności w regionie.

W sumie zaatakowano 54 budynki, w tym 19 mieszkań i dwa ośrodki zdrowia, powiedział lider regionalny Serhi Haidai.

23 miasta i wsie były pozbawione gazu, a 26 miast pozbawionych elektryczności.

Haidoi powiedział, że wśród 700 osób ewakuowanych korytarzem humanitarnym w sobotę było wielu rannych w ostatnich dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *