W rosyjskiej bazie paliw w pobliżu granicy z Ukrainą wybuchł pożar

Indyjski minister spraw zagranicznych Subramaniam Jaishankar i jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow spotykają się 1 kwietnia przed spotkaniem w New Delhi w Indiach. (DrSJaishankar / Twitter / Reuters)

Mówiąc o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wezwał indyjskiego ministra spraw zagranicznych S. Podczas spotkania z Jaisankar podziękował Indiom za „przyjęcie tej sytuacji i jej pełnych faktów”.

Przemawiając na konferencji w New Delhi w piątek, Ławrow powiedział: „Doceniamy to, że Indie traktują tę sytuację nie jednostronnie, ale w pełnym zakresie.

„Nasi zachodni koledzy chcą zredukować każdą istotną kwestię międzynarodową do kryzysu na Ukrainie. Znacie nasze stanowisko, niczego nie będziemy ukrywać” – dodał Ławrow.

„Przyjaźń jest kluczowym słowem, które opisuje historię naszego związku, a nasz związek był bardzo stabilny w wielu trudnych czasach w przeszłości… Z pewnością jesteśmy zainteresowani utrzymaniem równowagi w porządku świata” – powiedział Ławrow.

S. Jaisankar powiedział, że spotkanie odbywa się w „trudnym środowisku międzynarodowym” i że Indie „zawsze wspierają rozwiązywanie różnic i sporów poprzez dialog i dyplomację”.

Ławrow powiedział, że kwestie gospodarcze i obecna epidemia koronawirusa będą na porządku dziennym.

Trochę tła: S. Spotkanie Ławrowa z Jaisankarem było gorące Jego szczyt Z chińskim ministrem spraw zagranicznych Wang Yi w środę.

Indie i Chiny są pod presją potępienia Działania Rosji na Ukrainie Wzrośnie liczba zgonów w niesprowokowanym konflikcie. Odmówili pełnego potępienia brutalnej inwazji Rosji i obaj wstrzymali się od głosowania nad rezolucjami ONZ wzywającymi do natychmiastowego zakończenia ofensywy Moskwy na Ukrainę.

Jednak pod koniec pierwszego dnia Ławrowa w Chinach Pekin wyjaśnił swoje stanowisko. Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wang Wenpin powiedział, że „nie ma żadnego pułapu współpracy chińsko-rosyjskiej”. Rządowa agencja informacyjna Xinhua.

W międzyczasie niedawne posunięcia dyplomatyczne dotyczące Indii również były sensacją. Na początku tego miesiąca przywódcy Japonii i Australii odbyli szczyty ze swoimi indyjskimi odpowiednikami. W tym tygodniu do Delhi odwiedzą ambasadorowie Niemiec i Unii Europejskiej.

Wizyta Lavro zbiega się również z wizytami brytyjskiego sekretarza stanu Liszta i zastępcy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA przy Międzynarodowym Forum Ekonomicznym Taliba Singha.

Jessie Yeung z CNN poinformowała o tym poście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *