Wybory w superwtorek: Biden i Trump blisko listopadowego rewanżu

WASZYNGTON (AP) – Prez Joe Bidena i jego poprzednik, Donalda TrumpaPrzeszedł przez kilkanaście stanów Super WtorekOprócz zapewnienia listopadowego rewanżu i zwiększenia presji na ostatniego głównego pretendenta byłego prezydenta, Nikki HaleyWyjdź z Partii Republikańskiej.

Ich zwycięstwa od wybrzeża do wybrzeża, w tym reprezentatywnej Kalifornii i Teksasie, nie pozostawiły wątpliwości co do przebiegu wyścigu. Haley wygrała Vermont, pozbawiając Trumpa całkowitego zwycięstwa, ale były prezydent poparł inne stany, takie jak Wirginia, Massachusetts i Maine.

Śledź AP, aby oglądać na żywo Super Wtorek

Jedynym wyścigiem, który Biden przegrał we wtorek, był klub Demokratów na Samoa Amerykańskim, maleńkim terytorium USA na południowym Pacyfiku. Biden tam był Został pokonany przez nieznanego wcześniej kandydata Jasona Palmera40 do 51 głosów.

Do końca tego miesiąca wystarczająca liczba stanów nie będzie głosować ani na Trumpa, ani na Bidena, aby formalnie zostać potencjalnymi kandydatami swoich partii. Ale wspaniały dzień w prawyborach prawie zapewnił im rewanż. Zarówno Biden (81 l.), jak i Trump (77 l.) stanęli przed pytaniami dotyczącymi swojego wieku i nadal dominują w swoich partiach pomimo dużego braku popularności wśród elektoratu powszechnego.

Haley osobiście oglądała wyniki wyborów i nie planowano z wyprzedzeniem żadnych wydarzeń związanych z kampanią. Wyniki odzwierciedlają obecność „wielu Republikanów, którzy wyrażają głębokie zaniepokojenie Donaldem Trumpem” – głosi oświadczenie jego kampanii.

„Jedności nie osiąga się po prostu mówiąc: «jesteśmy zjednoczeni»” – powiedziała rzeczniczka Olivia Perez-Cubaz.

Tymczasem posiadłość Trumpa w Mar-a-Lago była pełna na przyjęciu zwycięskim. Wśród obecnych byli pracownicy i zwolennicy, w tym raper Forgiato Blow i była republikanka z Karoliny Północnej Madison Cawthorne. Tłum wybuchnął, gdy na ekranach rozmieszczonych w sali balowej Fox News ogłosiło, że były prezydent wygrał prawybory Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej.

„Nie bez powodu nazywają ten dzień Super Wtorkiem” – powiedział Trump wiwatującym tłumom. Zaatakował Bidena za granicę amerykańsko-meksykańską i wycofanie się USA z Afganistanu.

Biden nie wygłosił przemówienia, zamiast tego ostrzegł, że wtorkowe wyniki pozostawiły Amerykanów przed jasnym wyborem i możliwością omówienia własnych osiągnięć po pokonaniu Trumpa.

„Jeśli Donald Trump wróci do Białego Domu, cały ten postęp będzie zagrożony” – powiedział Biden. „Kieruje nim uraza i uraza i skupia się na własnej zemście i zemście, a nie na narodzie amerykańskim”.

Choć główny nacisk położono na wybory prezydenckie, odbyły się także ważne konkursy do głosowania. Wyścig na gubernatora w Karolinie Północnej nabrał już kształtu, a republikański porucznik Mark Robinson i prokurator generalny Demokratów Josh Stein stoczyli zacięty wyścig przed listopadem.

W Kalifornii Republika Demokratyczna Adam Schiff i były republikanin, baseballista Los Angeles Dodgers Steve Garvey, awansowali do wyścigu w wyborach powszechnych, aby obsadzić miejsce w Senacie zajmowane od dawna przez Dianne Feinstein.

Mimo dominacji ich partii przez Bidena i Trumpa, sondaże pokazują, że szeroki elektorat nie chce, aby tegoroczne wybory parlamentarne przypominały konkurs z 2020 roku. Znaleziono nowe Centrum Badań nad Sprawami Publicznymi AP-NORC Większość Amerykanów nie myśli ani Bidenowi, ani Trumpowi Do tej pracy wymagana jest bystrość umysłu.

„Moim zdaniem obojgu nie udało się zjednoczyć tego kraju” – powiedział Brian Hadley (66 l.) z Raleigh w Karolinie Północnej.

Ostatnie dni przed wtorkiem potwierdziły wyjątkowość tegorocznej akcji. Zamiast atakować stany, w których obowiązują prawybory, Biden i Trump je utrzymali Konkurencyjne wydarzenia w zeszłym tygodniu na granicy amerykańsko-meksykańskiejKażdy z nich stara się zyskać przewagę w coraz bardziej napiętej debacie na temat imigracji.

Po Sądzie Najwyższym Rządził 9-0 Powrót Trumpa do prawyborów w poniedziałek był następstwem wysiłków zmierzających do wykluczenia go ze względu na jego rolę w pomaganiu Sparkowi Kapitalne zamieszki– zauważył Trump 91 spraw karnych Przeciwko niemu oskarżenie Bidena o dozbrajanie sądów.

„Prowadź własną walkę” – powiedział Trump. „Nie wykorzystuj prawników i sędziów, aby ścigać przeciwnika”.

W czwartek Biden wygłosi orędzie o stanie Unii, a następnie będzie prowadził kampanię w kluczowych stanach wahadłowych, czyli Pensylwanii i Gruzji.

Prezydent stoi Niskie oceny uznania I Sondaże sugerują Wielu Amerykanów, a nawet większość Demokratów, nie chce, aby 81-latek ponownie kandydował. Jego Łatwe zwycięstwo w prawyborach w Michigan Zeszły tydzień został nieco zniweczony przez „niezobowiązującą” kampanię zorganizowaną przez aktywistów, którzy nie pochwalają sposobu, w jaki prezydent prowadzi wojnę Izraela w Gazie.

Sojusznicy ruchu „niezobowiązującego” zorganizowali podobne głosowania protestacyjne w innych miejscach, takich jak Minnesota, która ma znaczną populację muzułmanów, w tym społeczność somalijsko-amerykańską. Co najmniej 45 000 wyborców w Minnesocie wybrało opcję „niezdecydowani”, co oznacza zwycięstwo 19% po przeliczeniu prawie wszystkich głosów. To więcej niż 13% wyborców w Michigan, którzy wybrali opcję „niezdecydowani”.

„Joe Biden nie zrobił wystarczająco dużo, aby zdobyć mój głos, nie zrobił wystarczająco dużo, aby zatrzymać wojnę i rzeź” – stwierdziła Sarah Alfaham z Bloomington na przedmieściach Minneapolis.

Biden jest bardzo starym prezydentem i Republikanie krytycznie odnoszą się do wszelkich jego pomyłek słownych. Jego współpracownicy podkreślają, że gdy stanie się jasne, że w listopadzie Trump lub Biden zostaną ponownie wybrani, pojawią się sceptyczni wyborcy.

Na tym zdjęciu prezydent Joe Biden (od lewej) przemawia w Salt Lake City 10 sierpnia 2023 r., były prezydent Donald Trump przemawia w Las Vegas 8 lipca 2023 r., a była ambasador ONZ Nikki Haley, republikańska kandydatka na prezydenta, mówi.  18 lutego 2024 r. w Kolumbii, w Superwtorek, 5 marca 2024 r. SC Biden i Trump są o krok od zdobycia nominacji prezydenckich swojej partii, rozpoczynając historyczny rewanż, którego wielu wyborców nie będzie tolerować.  Zwycięstwo Haley w jakimkolwiek meczu w Super Wtorek wywołałoby zdenerwowanie.  Zwolnienie Trumpa zwiększyłoby presję na opuszczenie wyścigu.  (Zdjęcie AP)

Na tym zdjęciu prezydent Joe Biden (od lewej) przemawia w Salt Lake City 10 sierpnia 2023 r., były prezydent Donald Trump przemawia w Las Vegas 8 lipca 2023 r., a była ambasador ONZ Nikki Haley, republikańska kandydatka na prezydenta, mówi. 18 lutego 2024 r. w Kolumbii, SC (AP Photo)

Podczas kampanii w 2020 r. Trump jest teraz mniej więcej w tym samym wieku co Biden, a niedawne wpadki, które oznaczały wprowadzenie w błąd, zaostrzyły pytania o jego własną sprawność fizyczną. Wystartował przeciwko Barackowi ObamieOpuścił Biały Dom w 2017 roku.

„Chcę zobaczyć, jak następne pokolenie awansuje i przejmuje role przywódcze” – powiedziała 71-letnia Susan Steele, demokratka, która we wtorek głosowała na Bidena w Portland w stanie Maine.

Trump pokonał już kilkunastu głównych republikańskich rywali, a teraz mierzy się jedynie z Haley, swoją byłą ambasadorką przy ONZ. Utrzymywała Silne pozyskiwanie funduszy Wskazał na nią Pierwsze zwycięstwo w prawyborach w weekend w Waszyngtonie, miasto rządzone przez Demokratów, w którym mieszka kilku zarejestrowanych Republikanów. Haley została „koronowaną królową bagien” – zażartował Trump.

„Możemy zrobić więcej niż dwóch 80-letnich kandydatów na prezydenta” – powiedziała Haley w poniedziałek na wiecu na przedmieściach Houston.

Zwycięstwa Trumpa, choć dominujące, odsłoniły słabe punkty wpływowych okręgów wyborczych, zwłaszcza miast uniwersyteckich, takich jak Hanover, New Hampshire, Dartmouth College czy Ann Arbor, gdzie znajduje się Uniwersytet Michigan, a także obszarów, w których znajduje się więcej niezależnych uczelni. . Dotyczy to także Minnesoty, gdzie Trump nie był gospodarzem wydarzenia w Super Wtorek w 2016 roku.

Seth D. Benning, niezależny poseł o konserwatywnych poglądach, głosował na Haley we wtorek rano w Eden Prairie w Minnesocie, ponieważ stwierdził, że GOP „potrzebuje korekty kursu”. De Benning (40 l.) nazwała swój wybór głosem sumienia i oświadczyła, że ​​nigdy nie głosowała na Trumpa ze względu na obawy dotyczące jego charakteru i charakteru.

___

Barrow donosi z Atlanty. Pisarze Associated Press Steve LeBlanc w Bostonie; David Sharp w Portland w stanie Maine; Gary D. w Raleigh w Północnej Karolinie. Robertsona; Sarah Rankin z Richmond w Wirginii; Trisha Ahmed z Eden Prairie w Minnesocie; i Cheung Min Kim w Waszyngtonie wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *