Zysk Goldman Sachs (GS) za III kwartał 2023 r

  • Goldman Sachs ma opublikować wyniki za trzeci kwartał.
  • W centrum uwagi znajdują się perspektywy zawarcia transakcji przez firmę z Wall Street.

Na konferencji Goldman Sachs Financial Services Conference w Nowym Jorku w dniu 6 grudnia 2022 r. Goldman Sachs Group Inc. Dyrektorem naczelnym jest David Solomon.

Michał Nagel | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Goldman Sachs ma opublikować wyniki za trzeci kwartał przed godzinami otwarcia we wtorek.

Oto, czego oczekuje Wall Street:

  • Według LSEG, wcześniej znanej jako Refinitiv, zysk: 5,31 dolara na akcję
  • Przychody: 11,19 miliardów dolarów
  • Przychody z handlu: stały dochód 2,8 miliarda dolarów, akcje 2,73 miliarda dolarów, konto One Street
  • Przychody z bankowości inwestycyjnej: 1,48 miliarda dolarów

Naprawa transakcji na Wall Street?

Wśród innych dużych banków Goldman Sachs w dużym stopniu opiera się na bankowości inwestycyjnej i przychodach z handlu.

Pomimo wysiłków na rzecz dywersyfikacji strumieni przychodów pod przewodnictwem dyrektora generalnego Davida Solomona, najpierw słaby nacisk na bankowość detaliczną, a następnie podkreślenie wzrostu w zakresie zarządzania aktywami i majątkiem, wzmacniającego pozycję firmy z Wall Street. Ostatni kwartał, konto handlowe i konsultingowe Dwie trzecie zarobki Goldmana.

Było to niekorzystne, ponieważ fuzje, pierwsze oferty publiczne i emisje długów zamarły w tym roku, gdy Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe, aby spowolnić gospodarkę. Analitycy chętnie poznają harmonogram transakcji Goldmana, gdyż ostatnio pojawiają się oznaki ożywienia.

Jednocześnie Goldman odczuł straty z dwóch obszarów: strategiczne zwolnienia z bankowości detalicznej przyniosły spółce straty, ponieważ znajdowała nabywców na zbędne operacje, a ekspozycja na nieruchomości komercyjne doprowadziła do odpisów aktualizacyjnych.

W zeszłym tygodniu Goldman powiedział, że sprzedaż jego działalności pożyczkowej GreenSky przyniesie wyniki za trzeci kwartał na poziomie 19 centów na akcję.

Analitycy chętnie poznają opinię Salomona na temat perspektyw bankowości inwestycyjnej i tego, jak pozostałe wysiłki firmy Salomon – głównie działalność w zakresie kart Apple – wpisują się w najnowszą odsłonę Goldman Sachs.

Akcje Goldmana spadły w tym roku od poniedziałku o 8,4%, co jest lepszym wynikiem niż spadek indeksu KBW Bank Index o 21%.

W zeszłym tygodniu JPMorgan, Wells Fargo i Citigroup przekroczyły oczekiwania dotyczące zysków za trzeci kwartał, do czego przyczyniły się wyższe niż oczekiwano koszty finansowania zewnętrznego. Morgan Stanley ogłosi wyniki w środę.

Ta historia się rozwija. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *