12 ciał znalezionych wokół chińskiego statku zatopionego przez Cyclone Saba

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

HONG KONG – Urzędnicy zajmujący się poszukiwaniem i ratownictwem odzyskali 12 ciał z chińskiego statku wycieczkowego, który został przedzielony na pół przez tajfun, podczas gdy czwarty marynarz został uratowany, podały w poniedziałek władze.

Statek inżynieryjny Fujing001 i jego 30 członków załogi pracował nad projektami energetyki wiatrowej, kiedy statek został złapany w sobotę w tajfun Saba i złamał się na pół.

Chińskie Morskie Centrum Poszukiwawczo-Ratownicze Guangdong poinformowało, że tożsamość ciał wciąż jest potwierdzana, a uratowany marynarz był w „normalnym stanie fizycznym”.

Państwowa Służba Lotnicza w Hongkongu jako pierwsza uratowała troje ocalałych.

Oficer sztabu lotniczego Cyrus Seto, który brał udział w sobotnich poszukiwaniach, powiedział, że ratunek był bardzo trudny dla RTHK w poniedziałek i zespół musiał poprawić swoją taktykę.

„Nie mieliśmy gdzie stać, ponieważ statek tak mocno się przechylał” – powiedział Seto. „Zwykle podnosimy każdego ocalałego jeden po drugim, ale z powodu braku czasu podnieśliśmy jednocześnie dwóch ocalałych, w tym mnie”.

Wing Li, pilot śmigłowca ze służby, powiedział RTHK, że akcja poszukiwawczo-ratownicza nie zostanie przerwana.

„Zdarzały się wcześniejsze przypadki, w których ocaleni byli w stanie wyzdrowieć po takim czasie” – powiedział Li. „Więc postaramy się jak najlepiej.”

Misja poszukiwawczo-ratownicza rozszerzyła się na północny wschód, powiedział Li, dodając, że „trudno jest dokładnie obliczyć lokalizację zaginionych członków załogi”, ponieważ kierunek wiatru wciąż się zmienia.

Vic Chang z Taipei przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *