Typhoon Saba: Hongkong mówi, że „cud” musiał znaleźć więcej ocalałych z zatopionego Fujing001 Chiny je wymyśliły

Chiński statek inżynieryjny Fujing001 – z 30 członkami załogi – zatonął 300 kilometrów (185 mil) na południowy zachód od Hongkongu w sobotę, pozostawiając 26 osób zaginionych po tym, jak tajfun uderzył w południowe Chiny z wiatrem 144 km/h. m/h).

Rządowe służby lotnicze Hongkongu przewiozły w sobotę trzy osoby w bezpieczne miejsce, ale nadzieja, że ​​zostanie znalezionych więcej ocalałych, wyblakła po tym, jak służba powiedziała w niedzielę wieczorem, że jest „bardzo, bardzo mało”.

Jednak kilka godzin później Morskie Centrum Poszukiwawczo-Ratownicze w południowych Chinach w Guangdong ogłosiło, że uratowało czwartego członka załogi, którego opisano jako będącego w „normalnym stanie fizycznym”.

Czwartego członka załogi znaleziono po wznowieniu poszukiwań w niedzielę. Poszukiwania zostały odwołane w sobotę wieczorem z powodu złej pogody, co uczyniło je zbyt niebezpiecznym dla zespołów ratowniczych, powiedział departament morski Hongkongu.

„Szanse, że jakikolwiek członek załogi nadal żyje, są bardzo, bardzo małe” – powiedział w niedzielę na konferencji prasowej kontroler usług lotniczych rządu Hongkongu, West Wu Wai-hung, po tym, jak jego służba uratowała trzech członków załogi.

„Chcemy oddać nasze serca rodzinom zaginionych marynarzy i robotników, i żałuję, że nie udało nam się znaleźć kilku ocalałych, byłoby to cudem”.

Następnego dnia baza marynarki wojennej Kantonu potwierdziła, że ​​czwarty członek załogi – opisany jako marynarz – został uratowany żywcem i że poczyniono przygotowania do przeniesienia go na ląd.

Wszyscy trzej członkowie załogi uratowani przez służbę lotniczą Hongkongu są opisani jako będący w stabilnym stanie i otrzymujący leczenie w szpitalu North Landau.

240-metrowy (787 stóp) statek – opisany przez chińskich urzędników jako „pływający dźwig” – był używany do budowy farmy wiatrowej u wybrzeży południowych Chin, gdy uderzył Sabah.

Od niedzieli trzy samoloty ze stałym skrzydłem, sześć helikopterów i 36 personelu ratowniczego zostały rozmieszczone w operacji poszukiwawczej o promieniu 1300 km (807 mil), podała służba lotnicza Hongkongu.

Morskie Centrum Poszukiwawczo-Ratownicze Guangdong poinformowało, że rozmieściło siedem statków ratowniczych, a także statki ratownicze, handlowe i statki straży przybrzeżnej.

Centrum poinformowało, że koordynowało również z China Southern Airlines wysyłanie helikopterów ratunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *