Smith Point, Kapsok Plaże Ratownik zamknięty z powodu ukąszenia rekina

Urzędnicy hrabstwa Suffolk tymczasowo zamknęli plaże w parku hrabstwa Smith Point i sąsiednim parku hrabstwa Kapsock Beach, aby pływać w niedzielę po tym, jak rekin ugryzł ratownika, drugi atak rekina na wodach Long Island w ciągu trzech dni.

Oczekuje się, że plaże zostaną ponownie otwarte w poniedziałek, kiedy spodziewane są tłumy na święto czwartego lipca.

„Oczekujemy, że jutro rano, czwartego lipca, plaża będzie ponownie otwarta” – powiedział Bellone w niedzielę podczas konferencji prasowej w Smith’s Point.

Administrator hrabstwa Suffolk, Steve Bellone, powiedział, że rekin o długości od 4 do 5 stóp ugryzł go w klatkę piersiową około 10:15 w niedzielę, kiedy ratownik, Jack Gallo, ćwiczył w Smith Point Beach w Shirley.

Gallo, 10-letni ratownik, bawił się w ofiarę podczas szkolenia ratowników, kiedy został zaatakowany przez rekina, powiedział Bellone. Rekin ugryzł również prawą rękę Gallo, gdy próbował ją powstrzymać. Gallo był w stanie dostać się na brzeg z pomocą innych ratowników, którzy uczestniczyli w szkoleniu, powiedział Bellone.

Ratownik został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego South Shore na szwy i leczenie.

– Na szczęście nic mu nie jest – powiedział Bellone.

Według urzędników ataki rekinów na plażach Long Island są rzadkie. Rekin został zauważony w pobliżu Smith Point Beach po ataku, powiedział Bellone, chociaż nie jest jasne, czy zaatakował rekina ratownika.

Plaże będą zamknięte dla pływania przez całą niedzielę i zostaną ponownie otwarte o 10:00 w poniedziałek. Bellone powiedział, że ludzie, którzy chcą świętować czwartego lipca na plażach, nie powinni martwić się zbytnio niedzielnym atakiem. Ratownicy z Suffolk będą używać skuterów wodnych, desek wiosłowych i dronów do patrolowania rekinów, oprócz monitorowania z brzegu.

„Ludzie muszą czuć się bardziej komfortowo i bezpieczniej wychodząc na nasze plaże” – powiedział Bellone.

W czwartek 37-letni mężczyzna pływał w Jones Beach około godziny 13, kiedy rekin mógł ugryźć jego prawą stopę, poinformowała w piątek policja w Nassau. Lekarze z Biura Pogotowia Ratunkowego Departamentu Policji zareagowali i zidentyfikowali obrażenia jako ugryzienie rekina, powiedzieli urzędnicy.

Mężczyzna, którego nie zidentyfikowano, został zabrany do Centrum Medycznego Uniwersytetu Nassau w East Meadow, gdzie był leczony z powodu obrażeń, powiedział Bruce Blakeman, dyrektor hrabstwa Nassau. Aktualizacja jego stanu nie była od razu dostępna w niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *