45 osób zginęło w wypadku autobusu w Republice Południowej Afryki

Chibego/Reuters

Widok zwęglonych szczątków autobusu przewożącego wielkanocnych pielgrzymów z Botswany do Morii po katastrofie w pobliżu Mamatlakala w północnej prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki.CNN

Dziesiątki wiernych zginęło w czwartek w prowincji Limpopo w Republice Południowej Afryki, gdy autobus jadący na konferencję wielkanocną rozbił się. Jest to ostatnia tragedia w kraju, w którym niedawne wypadki drogowe pochłonęły wiele ofiar śmiertelnych.

W katastrofie zginęło 45 osób, a jedyna ocalała, ośmioletnia dziewczynka, z poważnymi obrażeniami została przetransportowana samolotem do szpitala – podała South African Broadcasting Corporation (SABC).

Według SABC pasażerami byli pielgrzymi udający się z Gaborone, stolicy sąsiedniej Botswany, do Kościoła chrześcijańskiego Zion w mieście Moria na konferencję wielkanocną.

Do wypadku doszło na przełęczy Mamtlakala pomiędzy Mokopane i Marken. Mówi się, że autobus stanął w płomieniach po upadku z mostu nad barykadami. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

W oświadczeniu wydział transportu wojewódzkiego podał: „Według doniesień autobus stracił panowanie nad kierowcą, uderzył w skalistą powierzchnię około 50 metrów pod mostem i zapalił się”.

W oświadczeniu napisano, że trwają poszukiwania ciał zmarłych pasażerów.

Chibego/Reuters

Mężczyzna przechodzi przez uszkodzoną część mostu, w miejscu, w którym autobus przebił się przez bariery.

„Niektóre ciała zostały spalone nie do poznania” – podał lokalny wydział. Inni zostali „uwięzieni pod gruzami [are] Rozproszeni po całej scenie” – dodał.

Władze jak dotąd wydobyły z miejsca katastrofy zaledwie 12 ciał, powiedziała Florence Ratzilani, członkini komitetu wykonawczego prowincji ds. transportu i zabezpieczenia społecznego.

Radjilani powiedział Kiedy w czwartek na miejsce zdarzenia przybył lokalny kanał informacyjny Newsroom Africa, „sytuacja była tragiczna”.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Ratzilani powiedział, że władze zorganizowały w piątek minibus, który zawiózł niektórych krewnych na miejsce katastrofy, a następnie samotnego ocalałego przewieziono do szpitala na badania, ponieważ urzędnicy pracowali wcześnie rano nad odzyskaniem ciał. Piątkowy występ.

Minister transportu Republiki Południowej Afryki Sindisiwe Chikunga powiedziała państwowemu nadawcy, że rząd odeśle ciała Botswanie.

„Składam najszczersze kondolencje rodzinom dotkniętym wypadkiem autobusu w pobliżu Mamatlakali. Nasze myśli i modlitwy są z Wami w tym trudnym czasie. Ponieważ w ten wielkanocny weekend na naszych drogach będzie coraz więcej ludzi, w dalszym ciągu namawiamy ludzi, aby zawsze jeździli odpowiedzialnie” – stwierdził Chikunga w oświadczeniu.

Oraz prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa Złożył kondolencje Rządowi Botswany oraz rodzinom i przyjaciołom ofiar wypadku autobusowego.

Ta historia została zaktualizowana o dalsze wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *