5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w czwartek, 23 grudnia

Gesty Świętego Mikołaja podczas 96. dorocznej parady z okazji Święta Dziękczynienia Macy’s na Manhattanie, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 24 listopada 2022 r.

Brendana McDermidta | agencji Reutera

Oto najważniejsze wiadomości dla inwestorów na rozpoczęcie dnia handlowego:

1. Czas na sanki?

2. Micron likwiduje tysiące miejsc pracy

Producent półprzewodników MikronPowiedział, że został ściśnięty przez spadający popyt na komputery osobiste Zredukować siłę roboczą o około 10%, kiedy premie są wstrzymane. To kilka tysięcy pracowników, zgodnie z najnowszym zgłoszeniem firmy dotyczącym około 48 000 pracowników. Micron ogłosił decyzję, publikując swoje najnowsze wyniki kwartalne i wytyczne dotyczące przyszłości, które spadły poniżej oczekiwań Wall Street. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy dramatyczny spadek popytu” – powiedział dyrektor generalny Sanjay Mehrotra w przygotowanych uwagach.

3. Byli współpracownicy SBF współpracują z federalnymi

Na tym zdjęciu ilustracyjnym zrobionym 14 listopada 2022 r. w Krakowie logo FTX wyświetlane na ekranie telefonu widać przez potłuczone szkło.

Jakub Porzycki/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

W związku z upadkiem giełdy kryptowalut FTX i pozwem jej założyciela i mózg Sam Bankman-Fried, możesz się zastanawiać, dlaczego nie mamy wiadomości od Gary’ego Wanga i Carolyn Ellison. Jeśli w nie wątpisz Współpracuje z bankami centralnymi, masz rację. W środę wieczorem Wang, współzałożyciel FTX, i Ellison, który był współzałożycielem siostrzanej firmy Alameda Research, zgodzili się przyznać do przestępstw federalnych podczas pracy z władzami nad upadłą sprawą kryptograficzną, poinformowali prokuratorzy federalni. Spółka. Wiadomość wybuchła, gdy Bankman-Fried, znany również jako SBF, leciał z Bahamów do Stanów Zjednoczonych, aby stawić czoła własnej sprawie.

4. Zełenski chwali amerykańską „inwestycję”

Rosyjska tyrania straciła nad nami kontrolę: Ukraina Press.  Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski szturmem zdobył w środę Waszyngton. Wizyta udana. Była to jego pierwsza wyprawa poza granice Ukrainy od czasu, gdy Rosja rozpoczęła w lutym niesprowokowaną inwazję na ten były kraj sowiecki. Podróż Zełenskiego do stolicy USA obejmowała spotkanie i konferencję prasową z prezydentem Joe Bidenem w Białym Domu oraz 32-minutową rozmowę na wspólnej sesji Kongresu. „Dziękujemy za dwa pakiety finansowania, które już nam przekazaliście”, powiedział prawodawcom, którzy mieli zatwierdzić ponad 44 miliardy dolarów nowej pomocy dla Ukrainy. „Wasze pieniądze to nie jałmużna. To inwestycja w globalne bezpieczeństwo i demokrację, którą traktujemy bardzo odpowiedzialnie”.

5. Sprzedaż domów spadała przez 10 kolejnych miesięcy

Sprzedaż istniejących domów spada w listopadzie — 10. z rzędu miesięczny spadek

Kolejny dzień, kolejny surowy strzęp danych z rynku mieszkaniowego. Sprzedaż domów spadła o 7,7% w okresie październik-listopad, bardziej niż oczekiwano. Spadek sprzedaży 10 miesiąc z rzędu. Sprzedaż odzwierciedlała kontrakty podpisane we wrześniu i październiku, osiągając szczyt przed nieznacznym obniżeniem stóp procentowych w ostatnich tygodniach. (Chociaż są dwa razy większe niż na początku tego roku). „W gruncie rzeczy rynek nieruchomości mieszkaniowych zamarł w listopadzie, podobnie jak sprzedaż obserwowana podczas blokad gospodarczych Covid-19 w 2020 r.” – powiedział. Lawrence Yun, główny ekonomista Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

— Samantha Subin z CNBC, Kiff Leaving, Mackenzie Sikalos, Rohan Goswami, Christina Wilkie, Chelsey Cox i Diana Olig przyczynili się do powstania tego raportu.

Śledź szerokie działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *