Afganistan dotknięty drugim potężnym trzęsieniem ziemi w ciągu kilku dni | Wiadomości o trzęsieniu ziemi

rosnąca historia,

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło prowincję Herat zaledwie kilka dni po śmiercionośnych trzęsieniach ziemi, w których zginęło ponad 2400 osób.

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło zachodni Afganistan zaledwie kilka dni po serii trzęsień ziemi, w których zginęło ponad 2400 osób.

Potężne trzęsienie ziemi miało miejsce w pobliżu Heratu, stolicy prowincji Herat, w środę rano czasu lokalnego.

Informacje na temat bezpośrednich skutków trzęsienia ziemi są ograniczone.

Biuro gubernatora Heratu stwierdziło, że poprzednie trzęsienia ziemi spowodowały „ogromne straty” w dzielnicach położonych w pobliżu obszarów płaskich.

Co najmniej 80 osób zostało rannych, a główna autostrada Herat–Torgundi została zablokowana z powodu osuwiska – podało Associated Press, cytując rzecznika Ministerstwa Informacji Abdula Wahida Rayana.

Ostatnie trzęsienie ziemi następuje, gdy region zmaga się z trzęsieniem ziemi o sile 6,3 w skali Richtera i wstrząsami wtórnymi, które nawiedziły region w sobotę.

Według urzędników talibskich w jednym z najgorszych trzęsień ziemi w kraju zginęło co najmniej 2445 osób, a tysiące zostało rannych.

Od weekendu ratownicy i ochotnicy pracują całą dobę, aby wykopać ocalałych i ciała spod gruzów zrównanych z ziemią wiosek.

Wysiłki niesienia pomocy zostały utrudnione przez słabą infrastrukturę w zubożałym kraju po dziesięcioleciach wojen i spadku pomocy zagranicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *