Airplay przekształca emulator Delta w pełną konsolę retro

Wprowadzenie emulatora Delta na iPhone'ach to wielka sprawa pod wieloma względami. Ale dla użytkowników to też W rzeczywistości Zimno. Oto najlepsze oprogramowanie do emulacji NES, SNES, N64, Game Boy, GBA i Nintendo DS, dzięki czemu możesz grać w klasyczne gry na urządzeniu, które zawsze masz w kieszeni. Jeszcze lepiej: chociaż Apple TV nie ma jeszcze aplikacji Delta, granie w gry na telewizorze jest dość łatwe.

Dzieje się tak dlatego, że Delta obsługuje AirPlay, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo wideo i audio z telefonu do innego urządzenia Apple, takiego jak Apple TV lub komputer. W przypadku Delta gra toczy się na dużym ekranie, a telefon staje się kontrolerem z ekranem dotykowym. Lub, jeśli podłączysz kontroler Bluetooth do swojego iPhone'a, możesz go używać do grania.

Przetestowałem tę konfigurację na iPhonie, Apple TV i kontrolerze DualSense w PS5 i jest ona niezwykle prosta. (Najdłuższą częścią procesu było podłączenie kontrolera do telefonu, co trwało kilka sekund). Z mojego doświadczenia – które obejmowało granie w niektóre gry na NES, SNES i GBA – wszystko działało dobrze. Gry były dobre, a sterowanie nie powodowało zauważalnych opóźnień. Zrobiłem szybki test na MacBooku Air i raz proces był dla mnie prosty Ustaw odpowiednie uprawnienia.

W przypadku większości gier na tych platformach jest to najbardziej naturalny sposób gry. Częściowo zostały pierwotnie zaprojektowane dla telewizora, ale dlatego, że zawsze pożądany jest rzeczywisty kontroler. Elementy sterujące na ekranie dotykowym Delta wykonują praktyczną pracę, ale nie przypominają prawdziwych przycisków.

To jest naprawdę. Łatwa do przeoczenia funkcja, która sprawia, że ​​Delta jest bardziej użyteczna, niż się początkowo wydawało, zwłaszcza jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, otwiera możliwości aplikacji. Biorąc pod uwagę, jak wcześnie jesteśmy w życiu prototypów iOS, ekscytujące jest to, jak dobrze już jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *