Akcje First Republic Bank osiągnęły nowe minima po doniesieniu, że rząd nie chce interweniować

  • Drugi dzień z rzędu giełdy osiągnęły rekordowo niskie poziomy
  • Podobno rząd USA niechętnie interweniuje w proces odbudowy
  • Analitycy martwią się malejącymi opcjami banku

26 kwietnia (Reuters) – W środę wartość rynkowa First Republic Bank (FRC.N) po raz pierwszy spadła poniżej 1 mld USD, po tym, jak w raporcie stwierdzono, że rząd USA nie chce interweniować w procesie ratowania, co szkodzi udziałom pożyczkodawcy .

Po brutalnej wyprzedaży kapitalizacja rynkowa banku osiągnęła w środę najniższy w historii poziom 886 mln USD, co jest dalekie od szczytu przekraczającego 40 mld USD w listopadzie 2021 r.

Przedstawiciele rządu USA nie chcą obecnie ingerować w proces odbudowy Pierwszej Republiki, poinformowała CNBC zgłoszonePowołując się na źródła.

Źródło zaznajomione ze sprawą powiedziało Reuterowi we wtorek, że bank rozważa kilka opcji, w tym sprzedaż aktywów lub utworzenie „złego banku”.

Potencjał złego banku to kryzysowa metoda izolowania zagrożonych aktywów finansowych.

Handel akcjami I RP był kilkakrotnie wstrzymywany. Akcje ostatnio spadły o 30% do 5,66 USD.

Grafika Reutera
Handlowiec pracuje na parkiecie akcji First Republic Bank na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) 16 marca 2023 r. w Nowym Jorku. REUTERS/Brendan McDermid/Zdjęcie z pliku

Doradcy Pierwszej Republiki ustawili już chętnych na nowe akcje pożyczkodawcy, jeśli uda się naprawić bilans banku. Raport powiedział wcześniej w środę.

Analitycy zwrócili jednak uwagę na kilka przeszkód, które mogą skomplikować wysiłki pożyczkodawcy z San Francisco, który wychodzi z kryzysu napędzanego depozytami o wartości ponad 100 miliardów dolarów w pierwszym kwartale.

„Aktywa (Pierwszej Republiki) zostaną sprzedane, ale może to zająć trochę czasu i mogą zostać sprzedane z dużą dyskontem” – powiedział David Wagner, zarządzający portfelem w Optus Capital Advisors.

Co najmniej trzy domy maklerskie obniżyły cenę docelową akcji Pierwszej Republiki po tym, jak w poniedziałek poinformowały o zyskach za pierwszy kwartał.

„Problemy Pierwszej Republiki są wyjątkowe… i oczywiście mają bolesną trajektorię” – powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w B Riley Wealth w Bostonie.

Raporty o wynikach banków regionalnych w zeszłym tygodniu uspokoiły inwestorów, ale sektor bankowy jest pod nową presją po wynikach I RP.

Indeks banków regionalnych KBW (.KRX) stracił w tym tygodniu 4,4%.

Raporty Niketh Nishant w Bangalore; Montaż autorstwa Shaunaka Dasgupty

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *