Akcje kończą wzrosty na rajdzie na koniec roku. Nasdaq dodaje ponad 2%

Akcje wzrosły w czwartek, gdy inwestorzy zbliżali się do ostatnich dni handlowych w 2022 roku.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 345,09 punktów, czyli 1,05%, do 33 220,80, odrabiając prawie wszystkie straty z poprzedniej sesji. S&P 500 wzrósł o 1,75% do 3 849,28, a Nasdaq Composite o 2,59% do 10 478,09.

Dow i S&P nieznacznie wzrosły w ciągu tygodnia, odpowiednio o 0,05% i 0,12%. Nasdaq jest na dobrej drodze do 0,19% straty.

Louis Navellier, założyciel i dyrektor ds. inwestycji w firmie inwestycyjnej Navellier & Associates, nazwał czwartkowe ruchy „krótką jednodniową wersją rajdu Świętego Mikołaja”.

„Jesteśmy spóźnieni na odbicie, a ostatnią słabość można wytłumaczyć dalszą sprzedażą strat podatkowych, gdy rajd Świętego Mikołaja się nie zmaterializuje” – powiedział. „W Nowym Roku będziemy mieli większą zmienność z dużą ilością niepewności co do tego, czy możliwe jest miękkie lądowanie lub jak bardzo Fed nie zdecyduje, czy zmierzamy do głębokiej recesji”.

Akcje Apple odbiły się do 2,83% po czterech dniach z rzędu strat.

Rynki wzrosły wcześnie w czwartek po raporcie Departamentu Pracy Według doniesień liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła Od zeszłego tygodnia, w ramach wysiłków Rezerwy Federalnej w celu schłodzenia gospodarki, a zwłaszcza rynku pracy.

Według raportu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy wyniosła 225 000 w tygodniu kończącym się 24 grudnia. To wzrost o 9 000 w porównaniu z poprzednim tygodniem i nieco wyższy niż szacunki Dow Jones na poziomie 223 000.

„Raport o zatrudnieniu wykazał umiarkowany wzrost liczby nowych bezrobotnych, zgodnie z oczekiwaniami i dostarcza dowodów na to, że miękkie lądowanie jest możliwe” – powiedział Jason Blackwell, główny strateg inwestycyjny w The Colony Group.

Akcja rynkowa następuje po a Szeroka wyprzedaż Podczas środowej sesji regularnej obawy przed recesją ciążyły na nastrojach inwestorów w związku ze stratą miesiąca i roku. Dow stracił 365,85 punktów, czyli 1,1%. S&P 500 spadł o 1,2%, a Nasdaq Composite o 1,35%.

Główne średnie zmierzają do najgorszego roku od 2008 roku. Dow stracił 8,58%, podczas gdy S&P 500 spadł o 19,24%. Tymczasem Nasdaq był w tyle za trzecim, spadając o 33,03%, ponieważ inwestorzy pozbyli się akcji wzrostowych w obliczu rosnących stóp procentowych.

„Inwestorzy spodziewają się spowolnienia gospodarczego na początku 2023 r., czego dowodem będą spadki zysków S&P 500 o trzy czwarte oraz dalsze defensywne przechylenie sektora” – powiedział Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny w CFRA Research. „Powaga recesji pozostaje pod znakiem zapytania. Spodziewamy się, że będzie łagodna”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *