Akcje Silvergate spadły po tym, jak firma opóźniła raport roczny, ujawniając nowe straty

Akcje niespokojnego pożyczkodawcy Silvergate (SI) spadły aż o 35% w czwartek rano Firma poinformowała w środę późnym wieczorem Nie dotrzyma terminu 16 marca na złożenie i tak już spóźnionego sprawozdania rocznego.

Bank powiedział, że jego zarząd „potrzebuje dodatkowego czasu na analizę i rejestrację zapisów księgowych związanych z późniejszymi zdarzeniami oraz pełną ocenę kierownictwa kontroli wewnętrznej nad sprawozdawczością finansową”.

„Firma obecnie dokonuje przeglądu niektórych toczących się dochodzeń i dochodzeń regulacyjnych i innych dotyczących firmy” – dodała firma.

Akcje Silvergate spadły w ciągu ostatniego roku z powodu kłopotów firmy z kilkoma firmami kryptograficznymi – w tym zbankrutowaną giełdą FTX – Depozyty spadły To o dwie trzecie więcej niż w czwartym kwartale ubiegłego roku. W styczniu firma zwolniła 40 proc. pracowników. Firma później zawiesiła A Dywidenda wypłacona z akcji uprzywilejowanych Próbowano zebrać pieniądze.

W ciągu ostatniego roku akcje banku straciły ponad 90%.

Rzecznik Silvergate powiedział Yahoo Finance: „Silvergate pilnie pracuje, aby jak najszybciej złożyć swoje 10-K i nie ma w tej chwili komentarza”.

W środowym komunikacie bank poinformował, że w styczniu i lutym sprzedał więcej obligacji niż wcześniej oczekiwano i spodziewa się większych strat niż wcześniej ujawniono. W styczniu firma ujawnił Straty pozaodsetkowe w czwartym kwartale wyniosły 887 milionów dolarów.

Sprzedaż ma na celu przede wszystkim spłatę „zaległych zaliczek” otrzymanych od Federalnego Banku Kredytów Mieszkaniowych w San Francisco, powiedział Silvergate. Bank potrzebuje dodatkowego czasu na przeprowadzenie „oceny skuteczności kontroli wewnętrznej nad sprawozdawczością finansową” przeprowadzonej przez zewnętrzną firmę księgową.

Firma rozważa, jak bardzo zmiany mogą wpłynąć na jej „zdolność do kontynuowania działalności przez dwanaście miesięcy po opublikowaniu tych sprawozdań finansowych”, zgodnie ze zgłoszeniem, powołując się na wyzwania biznesowe i regulacyjne.

Pod koniec stycznia A Ponadpartyjna grupa amerykańskich senatorów Naciskał na firmę, aby udzieliła odpowiedzi na pytanie, czy jej klienci byli świadomi niewłaściwego wykorzystania środków klientów FTX. Raport Reutera z lutego wskazywał, że konto Silvergate kontrolowane przez Binance.US przeniosło miliony dolarów do firmy kontrolowanej przez CEO Binance, Changpeng Zhao.

Dyrektor generalny Silvergate, Alan Lane, drugi od prawej, jest oklaskiwany, gdy uderza w dzwon otwierający nowojorską giełdę, czwartek, 7 listopada 2019 r., Przed rozpoczęciem notowań giełdowych jego banku. (AP Photo/Richard Drew)

Wspólne w zeszłym tygodniu Raport Wraz z Federalną Korporacją Depozytów i Ubezpieczeń (FDIC) oraz Biurem Kontrolera Waluty (OCC), Rezerwa Federalna zwróciła uwagę na wysokie ryzyko płynności banków przyjmujących klientów związanych z kryptowalutami.

Jeśli chodzi o własne ryzyko, Silvergate powołał się na „wysoką kontrolę regulacyjną instytucji bankowych, które dostarczają produkty i usługi dla sektora aktywów cyfrowych”, prywatne procesy sądowe i dochodzenia Kongresu, regulatorów bankowych i Departamentu Sprawiedliwości.

Analitycy z JP Morgan obniżyli akcje z neutralnej do niedoważonej i wycofali cenę docelową w notatce w czwartek, nazywając sytuację „wysoce niezwykłą” i dodając: ) wcześniej niezawodni gracze (tacy jak FTX) oraz (2) Zaufanie do systemu jako całości jest zachwiane przez głosy krótkich sprzedawców (głównie na Twitterze).

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości, aktualizacje, wartości, ceny i inne informacje związane z Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, DeFi i NFT

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Śledź Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedinI Światło sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *