EKSKLUZYWNIE: Microsoft zdobędzie aprobatę UE dla Activision dzięki umowie licencyjnej, mówią źródła

BRUKSELA, 2 marca (Reuters) – Oczekuje się, że Microsoft Corp (MSFTO) uzyska zgodę Unii Europejskiej na przejęcie Activision (ATVIO) za 69 miliardów dolarów, przyznając umowy licencyjne swoim rywalom, powiedziały trzy osoby zaznajomione z tą sprawą. , pomaga usunąć dużą przeszkodę.

Microsoft ogłosił w styczniu zeszłego roku ofertę Activision, największą w swojej historii, dotyczącą połączenia sił z liderami Tencent (0700.HK) i Sony (6758.T) na rozwijającym się rynku gier wideo oraz metaverse wirtualnych światów online, w których żyją ludzie. Pracuj, baw się i udzielaj się towarzysko.

Komisja Europejska, która ma podjąć decyzję w sprawie transakcji do 25 kwietnia, nie będzie wymagać od Microsoftu sprzedaży aktywów w celu uzyskania zgody.

Jedna z osób powiedziała, że ​​oprócz umów licencyjnych dla konkurentów, Microsoft może być zmuszony do zaoferowania innych behawioralnych środków zaradczych w celu rozwiązania problemów stron innych niż Sony. Rozwiązania takie odnoszą się zwykle do przyszłego zachowania połączonego podmiotu.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Akcje Activision wzrosły o 1,8% w obrocie przedsesyjnym po opublikowaniu historii Reutera io 2,6% w późnym obrocie.

Prezes Microsoftu, Brad Smith, powiedział w zeszłym miesiącu, że amerykańska grupa oprogramowania jest gotowa zaoferować rywalom umowy licencyjne w celu rozwiązania problemów antymonopolowych, ale nie sprzeda lukratywnej franczyzy „Call of Duty” firmy Activision.

Smith powiedział, że nie jest możliwe ani realistyczne myślenie, że jedną grę lub jeden kawałek Activision można wykroić i oddzielić od innych.

Unijny regulator konkurencji odmówił komentarza.

Microsoft powiedział, że jest „zaangażowany w dostarczanie skutecznych i łatwych do wdrożenia rozwiązań, które odpowiadają na obawy Komisji Europejskiej”.

„Nasze zaangażowanie w zapewnienie długoterminowego, w 100% równego dostępu do Call of Duty Sony, Steam, Nvidia i innym chroni korzyści płynące z umowy dla graczy i programistów oraz zwiększa konkurencję na rynku” – powiedział rzecznik Microsoftu.

W zeszłym miesiącu Microsoft podpisał 10-letnie umowy licencyjne z Nintendo (7974.T) i Nvidią (NVDA.O).

Umowa grozi interwencją regulacyjną w Wielkiej Brytanii, gdzie brytyjska agencja ds. konkurencji zasugerowała, aby Microsoft pozbył się Call of Duty, aby rozwiać swoje obawy, podczas gdy amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) zwróciła się do sędziego o zablokowanie transakcji.

Oświadczenie Fu Yun Che; Montaż autorstwa Hugh Lawsona, Elaine Hardcastle, Jane Merriman i Marguerita Choy

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *