Akcje Tesli osiągnęły najwyższy poziom od 4 miesięcy wraz ze wzrostem wartości netto Elona Muska

Górna linia

Akcje firmy zajmującej się pojazdami elektrycznymi, prowadzonej przez często nieobliczalnego miliardera Elona Muska, wzrosły do ​​najwyższej ceny od początku roku w handlu srebrem, ponieważ wartość netto Muska, mocno dotknięta jego kontrowersyjnymi zakupami i przywództwem na Twitterze, ponownie się zamknęła. Największy na świecie.

Kluczowe fakty

Akcje Tesli wzrosły w piątek o 3%, a teraz wzrosły o 16% w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ producent samochodów był optymistą co do swoich perspektyw w kraju i za granicą po partnerstwie z Fordem, otwierając swoje ładowarki EV dla pojazdów tradycyjnej amerykańskiej firmy samochodowej i spotkanie z Muskiem. Chińscy przywódcy biznesowi i polityczni.

Wizyta Muska w Chinach jest ważna dla perspektyw Tesli, ponieważ naród ten odpowiada za jedną piątą sprzedaży Tesli, analityk Wedbush, Dan Ives, napisał we wtorek w notatce do klientów, podczas gdy analityk Goldman Sachs, Mark Delaney, zauważył w zeszłym tygodniu, że partnerstwo Forda było „małym przyrostowe dodatnie”. „W przypadku akcji Tesli powinno to przynieść do 3 miliardów dolarów nowych przychodów.

Cena akcji Tesli w wysokości 214 dolarów jest najwyższa od połowy lutego – to wielkie dobrodziejstwo dla Muska i jego fortuny: wartość netto 51-latka, wynosząca 207 miliardów dolarów, wzrosła o 19% w porównaniu z miesiącem temu. Forbesa„Obliczenia.

Musk, który pod koniec zeszłego roku stracił tytuł najbogatszego człowieka świata na rzecz francuskiego magnata branży luksusowej Bernarda Arnolda, teraz traci Arnolda o zaledwie 13 miliardów dolarów, co stanowi różnicę o ponad 30 miliardów dolarów od marca.

Niesamowity fakt

Bogactwo Muska jest obecnie na najwyższym poziomie od 2023 r., co oznacza wzrost o 50% w stosunku do styczniowego maksimum wynoszącego nieco poniżej 140 miliardów dolarów, choć na koniec 2021 roku pozostaje poniżej 320 miliardów dolarów.

Główne tło

Po osiągnięciu w listopadzie 2021 r. najwyższego poziomu skorygowanego o podział na poziomie 410 USD, akcje Tesli spadły w styczniu aż o 75% do najniższego poziomu od dwóch lat na poziomie 102 USD. Ale akcje wzrosły dramatycznie po parze dobrych kwartalnych raportów o zyskach. Musk jest właścicielem 13% Tesli, co stanowi 58% jego wartości netto w marcu, podczas gdy jego udziały w Twitterze i prywatnej firmie kosmicznej i komunikacyjnej SpaceX stanowią około 38% jego majątku. Po wyprzedzeniu założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie we wrześniu 2021 roku, dzierżąc koronę przez 14 miesięcy, dopóki spadek akcji Tesli nie odepchnął Arnolda w grudniu na resztę 2022 roku. Między listopadem 2021 a grudniem 2022 Musk sprzedał akcje Tesli o wartości ponad 40 miliardów dolarów. Znaczna część sprzedaży sfinansowała jego zakup Twittera za 44 miliardy dolarów.

Tangens

Po wyprzedzeniu Bezosa jako najbogatszego człowieka na świecie we wrześniu 2021 r. Musk wysłał e-mail. Forbesa: „Wysyłam Geoffreyowi B. gigantyczną statuę z numerem 2” ze srebrnym medalionem. Nie jest jasne, czy Musk planuje natrzeć Arnolda, aby ponownie stać się bogatszym od Francuza.

Czytaj więcej

Elon Musk odwiedza Chiny w obliczu rosnących napięć geopolitycznych (Forbesa)

Za miliardami: Elon Musk (Forbesa)

Chodź za mną Świergot. Proszę o bezpieczną wskazówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *