Alex Patty, brytyjski nastolatek odnaleziony we Francji po 6 latach zaginięcia, przerywa milczenie: „Kłamię”

Brytyjska nastolatka, która pojawiła się ponownie we Francji sześć lat po zniknięciu w wieku 11 lat, powiedziała gazecie, że podjęła już decyzję. Wróć do Wielkiej Brytanii Ponieważ chciał lepszej przyszłości. Alex PattyTeraz, mając 17 lat, kłamie na temat szczegółów swojej ucieczki, aby chronić matkę i dziadka przed policją.

Babcia zaginęła w październiku 2017 r. podczas pobytu w Hiszpanii z matką i dziadkiem zwrócony Ostatni tydzień w górach południowej Francji.

Wieś powiedział tabloidowi Sun W opublikowanym w piątek wywiadzie zdecydowała się opuścić parę po tym, jak zmęczyła się podróżowaniem z nimi po Europie.

„Uświadomiłam sobie, że to nie jest najlepszy sposób na przyszłość” – powiedziała nastolatka, która wróciła pod opiekę prawną swojej babci ze strony matki w Oldham w północnej Anglii.

„Przeprowadzki. Żadnych przyjaciół, żadnego życia towarzyskiego. Praca, praca, praca i żadnej nauki. To jest życie, które prowadziłabym, gdybym została z mamą”.

Na początku tego miesiąca Patti była prowadzona przez dostawcę w pobliżu Tuluzy. Miał się dobrze.

Nastolatka powiedziała francuskim śledczym, że żyła we „wspólnocie duchowej” i nigdy nie pozostawała w tym samym miejscu dłużej niż kilka miesięcy.

„To wspaniała osoba, kocham ją, ale nie jest świetną mamą” – Patty powiedziała „The Sun”, odnosząc się do swojej matki, Melanie Patty.

Dodał, że jest „antyrządowy i przeciwny szczepionkom”, którego hasłem jest „stanie się niewolnikiem systemu”.

„Pokłóciłam się z mamą i pomyślałam, że wyjadę, bo nie mogę z nią mieszkać” – powiedziała Patty.

Powiedział gazecie, że jego dziadek, David Patty, wciąż żyje, po tym jak francuscy śledczy stwierdzili, że zmarł sześć miesięcy wcześniej.

„Wiem dokładnie, dokąd idę”

Babcia powiedziała, że ​​kiedy ją znaleziono, nie było jej od czterech, a jak powiedziała francuskiej policji, nie było jej przez dwa dni.

Jak podało BBC, babcię odebrał kierowca dostawczy, który zauważył ją na drodze u podnóża francuskich Pirenejów w pobliżu Tuluzy. powiedział kierowca, francuski student Fabian Assidini Młoda kobieta powiedziała mu, że byli w Pirenejach już cztery dni i cztery noceW dzień śpię, a w nocy chodzę.

Babcia powiedziała jednak „The Sun”, że okłamała śledczych, aby chronić matkę i dziadka, którzy planowali przeprowadzić się do Finlandii.

„Kłamię, żeby chronić mamę i dziadka, ale zdaję sobie sprawę, że i tak zostaną złapani” – powiedział The Sun.

„Nie zgubiłem się. Wiem dokładnie, dokąd idę” – dodał.

Patty dodała, że ​​„będzie zajęta nauką i nadrabianiem zaległości” i ma nadzieję, że w końcu będzie pracować w branży technologicznej.

Na tym niedatowanym zdjęciu Alex Patty z Greater Manchester w Wielkiej Brytanii zaginął w 2017 roku i został odnaleziony we Francji.

Policja z Wielkiego Manchesteru


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *