Ayo Edebiri pyta Nikki Haley o wojnę secesyjną w „Saturday Night Live”

Republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley wystąpiła w ten weekend w otwartym programie „Saturday Night Live” stacji NBC.

Przed prawyborami Partii Republikańskiej w Karolinie Południowej, które odbędą się 24 lutego, w sobotni program przedstawiono fałszywy ratusz CNN w tym stanie, w którym aktor James Austin Johnson wcielił się w byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Stojąc na widowni, Haley strzelała do Trumpa i prezydenta Bidena, kwestionując sprawność obojga. „Wszystko w porządku, Donald? Być może będziesz potrzebować testu zdolności umysłowych” – zapytała Haley.

Po długim przemówieniu Johnsona na temat Trumpa, które zakończyło się słowami „Widzę martwych ludzi”, Haley odpowiedziała ze śmiertelną powagą: „To właśnie powiedzieliby wyborcy, gdyby zobaczyli ciebie i Joe na karcie do głosowania”.

Jak wynika z sondażu Post Monmouth, Trump prowadzi nad Haley w Południowej Karolinie

Jednak w sobotę Haley nie szczędziła ostrych komentarzy, ponieważ znalazła się pod ostrzałem ze strony gospodarza programu, aktora Ayo Edebiri.

„Byłem ciekawy, co według ciebie było główną przyczyną wojny secesyjnej?” Edebiri zapytał Hallie. „Myślisz, że zaczyna się na „s” i kończy na „-lavery”?

W odpowiedzi Haley powiedziała: „Tak, może mówię to po raz pierwszy”.

W zamian zauważono, że Haley nie wspomniała o niewolnictwie, gdy widz zapytał ją w grudniowym ratuszu w New Hampshire, co spowodowało wojnę secesyjną. Po ostrej reakcji, w tym ze strony Republikanów, następnego dnia przyznał, że wojna „toczyła się o niewolnictwo”.

Haley powiedziała, że ​​jej celem w Południowej Karolinie jest poprawa wyniku w zeszłym miesiącu przeciwko Trumpowi w New Hampshire, gdzie przegrała z faworytką Partii Republikańskiej o 11 punktów. Według sondażu przeprowadzonego na Uniwersytecie Washington Post-Monmouth, były sekretarz ONZ ds. Ambasador ma znaczną bazę w swoim rodzinnym stanie, gdzie Trump cieszy się poparciem 58 procent wyborców Partii Republikańskiej w porównaniu z 32 procentami Haley.

Ostry. Inteligencja. Przemyślany. Zapisz się na newsletter Style Memo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *