Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Prezydent Joe Biden Wybory i wyzwania Ukraina To było już takie trudne. Tak jak Groza wojny narastaNadal cierpią.

Odkąd Rosja rozpoczęła ofensywę w zeszłym miesiącu, Biden stara się go ukarać i izolować Prezydent Władimir Putin I zmniejszyć liczbę ofiar wśród ludności cywilnej, dostarczając rządowi kijowskiemu broń defensywną. Ale zmierzył swoje działania, aby uniknąć wciągnięcia w niebezpieczną bezpośrednią konfrontację z uzbrojoną w broń nuklearną Rosją, jednocześnie dostrajając swoją subtelną sytuację polityczną w kraju.

Gdy Putin zintensyfikował swoje ataki, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński W miarę jak rośnie nieufność, a liczba cywilów z dnia na dzień staje się coraz bardziej przerażająca, balansowanie Bidena staje się coraz trudniejsze.

Polityczny żar na prezydenta, więc Okres nadzwyczajnej jedności W Waszyngtonie w górę. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy reszta świata staje się coraz bardziej zmuszona do oglądania nieludzkiego rosyjskiego oblężenia i bombardowania Kijowa.

W środę w ważnym dla Waszyngtonu momencie Zhelensky wygłosi wirtualne przemówienie do Kongresu. Jeśli jego niedawne przemówienie w parlamencie Wielkiej Brytanii, w którym porównano Churchilla, byłoby jakimś przewodnikiem, byłby to szokujący i inspirujący wiec dla prawodawców. Jeśli ukraiński prezydent włączy samoloty bojowe i samoloty bojowe Bidena Scotcha, twierdząc, że mogą sprowokować wojnę z Moskwą i jego żądanie, aby nie latać nad jego krajem, wywoła on silną wewnętrzną presję na prezydenta.

Problem Pittona polega na tym, że po uwolnieniu Absolutna wojna gospodarcza Przy niezwykle surowych sankcjach wobec Rosji, kroki, które może podjąć, aby znacząco zwiększyć presję na Putina bez ryzyka bezpośredniego konfliktu militarnego lub cybernetycznego, są ograniczone. Niektórzy krytycy prezydenta argumentowali, że był on zbyt ostrożny w Kongresie iw niektórych częściach establishmentu polityki zagranicznej, w tym we własnej partii.

Przeczytaj pełną analizę:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *