Biden wyraża zaufanie do porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, ale umowa pozostaje nieuchwytna

Prezydent Biden i przywódcy Kongresu wznowią rozmowy twarzą w twarz we wtorek, wyrażając ostrożny optymizm, gdy Biały Dom zaczyna koncentrować się na zarysach potencjalnej umowy, aby uniknąć niewypłacalności rządu.

Po sfinalizowaniu porozumienia w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia pojawił się szeroki zakres negocjacji, w tym stałe ograniczenia wydatków federalnych, zwrot niewydanych środków przeznaczonych na sytuację nadzwyczajną Covid-19, ostrzejsze wymagania dotyczące świadczeń federalnych i przyspieszone zasady zatwierdzania . Projekty energetyczne.

„Jestem optymistą, ponieważ jestem urodzonym optymistą” – powiedział. Biden powiedział dziennikarzom w niedzielę w Rehoboth Beach, Del. Dodał: „Myślę, że oni i my pragniemy osiągnąć porozumienie. Myślę, że możemy to zrobić.

Jednak w poniedziałek przewodniczący Kevin McCarthy powiedział, że obie strony są „na odległość”.

Departament Skarbu ostrzegł, że Stany Zjednoczone nie będą w stanie spłacić swoich rachunków do 1 czerwca, chyba że podniosą pułap zadłużenia, który ogranicza, ile kraj może pożyczyć. Próg 31,4 biliona dolarów został przekroczony 19 stycznia, a Departament Skarbu stosuje sztuczki księgowe, aby opłacić amerykańskie rachunki.

Republikanie powiedzieli, że chcą obciąć wydatki federalne przed podniesieniem pułapu, ale Mr. Biden powiedział, że rozmowy w sprawie cięć nie powinny być warunkiem podniesienia pułapu i uniknięcia katastrofalnej niewypłacalności.

Ekonomiści z Wall Street i Białego Domu twierdzą, że przedłużająca się niewypłacalność może zniszczyć miejsca pracy i wepchnąć kraj w recesję.

Pan wyjeżdża do Japonii w środę, aby wziąć udział w spotkaniu Grupy 7. Biden powiedział we wtorek, że p. W poniedziałek potwierdził, że spotka się z McCarthym.

Obie strony spotkały się twarzą w twarz w Białym Domu w zeszły wtorek, ale zakończyło się to bez porozumienia. Mieli się spotkać ponownie w zeszły czwartek, ale sesja ta została przełożona, aby dać personelowi więcej czasu na opracowanie.

Osoby zaznajomione z negocjacjami uznały decyzję o przełożeniu spotkania za pozytywną zmianę, która da pracownikom więcej czasu na działania.

„Dyskusje między wszystkimi stronami były konstruktywne” – powiedział zastępca sekretarza skarbu Wally Adeyemo.

„Ameryka nigdy nie spłaciła swojego długu, a my nie możemy” – powiedział. – powiedział Adeyemo. „Ponieważ spłata naszego długu nie dotyczy rynków finansowych. Chodzi o opłacenie naszych odbiorców ubezpieczeń społecznych, opłacenie naszego wojska, opłacenie mężczyzn i kobiet pracujących dziś na granicy.

Urzędnicy administracji Bidena powiedzieli, że nie zaakceptują żadnego z podpisanych przez prezydenta osiągnięć legislacyjnych, w szczególności żadnego porozumienia w sprawie zmian klimatu. Chcą, aby Republikanie zrezygnowali z niektórych przepisów w ustawie o pułapie zadłużenia, która przeszła przez Izbę w zeszłym miesiącu.

Środek ten umarł w drodze do kierowanego przez Demokratów Senatu, ale szczegóły są sygnałem stanowiska negocjacyjnego Republikanów z Białym Domem.

Ustawa sprawiłaby, że osoby, które otrzymują zarówno federalną pomoc żywnościową, jak i świadczenia Medicare bez osób na utrzymaniu, podlegałyby wymogom pracy do 55 roku życia, w porównaniu z obecnym 49 rokiem życia. Ma również na celu zlikwidowanie luki, która według Republikanów była nadużywana. Państwa zezwalają urzędnikom na zwolnienie odbiorców pomocy żywnościowej z obowiązku pracy.

Zapytany, czy jest przygotowany na trudne wymagania pracy związane z projektami pomocowymi, Mr. Biden powiedział w weekend, że senator głosował za podobnymi środkami, „ale to inna historia dla Medicaid”.

Sekretarz prasowy Białego Domu Michael Kikugawa powiedział, że Biden powiedział, że „jasno powiedział, że nie poprze propozycji, które odbierają ludziom ubezpieczenie zdrowotne”.

„Nie zaakceptuje polityki, która prowadzi Amerykanów do ubóstwa” – powiedział. – powiedział Kikugawa.

Konserwatyści początkowo proponowali zaostrzenie tych wymagań dotyczących pracy, ale kluczowi republikanie w spornych dystryktach zablokowali to.

Katie Edmondson Dostarczony raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *