Bucks Giannis Antetokounmpo zgadza się na trzyletnie przedłużenie umowy o wartości 186 milionów dolarów

Giannis Antetokounmpo nie opuści Milwaukee w najbliższym czasie.

Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, Antetokounmpo i Bucks zgodzili się w poniedziałek na przedłużenie kontraktu o trzy lata za 186 milionów dolarów. Antetokounmpo z wyprzedzeniem oznajmił tę wiadomość w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie z trofeum Larry’ego O’Briena, które wygra w 2021 r., oraz trofeum Billa Russella MVP finałów NBA.

Antetokounmpo podpisał pięcioletni kontrakt supermax o wartości 228,2 mln dolarów do 2020 r., który pozwoli mu pozostać w Milwaukee co najmniej przez sezon 2024–25. Jego nowa umowa, która ostatecznie obejmuje opcję zawodnika, powinna utrzymać Antetokounmpo w Bucks przez cały sezon 2027–2028.

Antetokounmpo powiedział na początku tego lata, że ​​chociaż wiedział, że na to zasługuje, nie był gotowy go podpisać, dopóki wszyscy nie będą zgodni.

„Nie byłbym najlepszą wersją siebie, gdybym nie wiedział, że wszyscy są na tej samej stronie, wszyscy jadą na mistrzostwa, wszyscy mają zamiar poświęcić czas swoim rodzinom, tak jak ja” – powiedział w sierpniu Antetokounmpo . „Jeśli tego nie czuję, nie podpisuję”.

Od czasu jego komentarzy Bucks wyraźnie wykonali ruchy, aby udowodnić Antetokounmpo, że poważnie myślą o zdobyciu kolejnego tytułu mistrzowskiego. W zeszłym miesiącu Milwaukee sprzedało gwiazdę Portland Trail Blazers, Damiana Lillarda, do Phoenix Suns w ramach kontraktu na trzy drużyny, dzięki czemu główny trener pierwszego roku Adrian Griffin mógł pracować z dwiema supergwiazdami poza sezonem. To natychmiast uczyniło Milwaukee faworytem bukmacherów do wygrania finałów NBA w czerwcu.

W zeszłym sezonie Antetokounmpo notował średnio 31,1 punktu i 11,8 zbiórek na mecz, co zapewniło mu siódme z rzędu ukłon w stronę All-Star. Dwukrotnemu MVP nie udało się jednak wyprowadzić Milwaukee z pierwszej rundy play-offów. Oznaczało to drugie z rzędu wcześniejsze wyjście zespołu z posezonów po zdobyciu mistrzostwa w 2021 roku.

Bucks oficjalnie zainaugurują sezon w czwartek wieczorem przeciwko Philadelphia 76ers. Ponieważ Antetokounmpo jest obecnie zamknięty, a Lillard w składzie, Bucks obstawiają, że duet przez wiele lat przynajmniej będzie na szczycie Konferencji Wschodniej, jeśli nie w całej NBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *